Zdjęcie: Facebook. com / Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, w czwartek wieczorem, odebrał od Andrzeja Dudy dekret w sprawie nadania miastu Rzeszów honorowego tytułu „miasta – ratownika”. 

 – Rzeszów podjął się niezwykłej misji przyjmowania uchodźców z Ukrainy, ale także i niesienia pomocy w drugą stronę. Gdyby nie Rzeszów, prawdopodobnie Ukraina by nie przetrwała – powiedział w czwartek na Uniwersytecie Rzeszowskim Andrzej Duda, prezydent RP.

Prezydent Duda jest gościem dwudniowego Kongresu 590 (17-18 listopada). Wieczorem wręczał nagrody gospodarcze dla najlepszych polskich firm. A na ręce Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa, przekazał dokument potwierdzający nadanie tytuł „Miasta Ratownika”, który Rzeszów otrzymał 22 maja od Wołodymyra Zełenskiego, prezydenta Ukrainy.

 

Po odebraniu dekretu, prezydent Konrad Fijołek, napisał na Facebooku, że to tytuł, który należy się mieszkańcom Rzeszowa. „Za mobilizację, serce, zaangażowanie, otwartość i życzliwość”. I dalej: „Po raz kolejny jestem dumny z naszego miasta. To zaszczyt pełnić w nim rolę gospodarza. Ogromne słowa uznania dla Was, dla mieszkańców Rzeszowa”.

(la)

redakcja@rzeszow-news

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama