Zdjęcie: Facebook. com / Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, w czwartek wieczorem, odebrał od Andrzeja Dudy dekret w sprawie nadania miastu Rzeszów honorowego tytułu „miasta – ratownika”. 

 – Rzeszów podjął się niezwykłej misji przyjmowania uchodźców z Ukrainy, ale także i niesienia pomocy w drugą stronę. Gdyby nie Rzeszów, prawdopodobnie Ukraina by nie przetrwała – powiedział w czwartek na Uniwersytecie Rzeszowskim Andrzej Duda, prezydent RP.

Prezydent Duda jest gościem dwudniowego Kongresu 590 (17-18 listopada). Wieczorem wręczał nagrody gospodarcze dla najlepszych polskich firm. A na ręce Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa, przekazał dokument potwierdzający nadanie tytuł „Miasta Ratownika”, który Rzeszów otrzymał 22 maja od Wołodymyra Zełenskiego, prezydenta Ukrainy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

 

Po odebraniu dekretu, prezydent Konrad Fijołek, napisał na Facebooku, że to tytuł, który należy się mieszkańcom Rzeszowa. „Za mobilizację, serce, zaangażowanie, otwartość i życzliwość”. I dalej: „Po raz kolejny jestem dumny z naszego miasta. To zaszczyt pełnić w nim rolę gospodarza. Ogromne słowa uznania dla Was, dla mieszkańców Rzeszowa”.

(la)

redakcja@rzeszow-news

Reklama