Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Zbliża się trzecia edycja Kongresu 590. Odbędzie się on w Jasionce koło Rzeszowa w dniach 15-16 listopada. Na kongresie mają być wyznaczone nowe kierunki rozwoju polskiego biznesu. Przyjedzie m.in. premier RP Mateusz Morawiecki.

Trzecia edycja Kongresu 590, podobnie jak dwie poprzednie, odbędzie się w G2 Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. W licznych debatach i dyskusjach omawiane będą najważniejsze tematy dotyczące przyszłości przedsiębiorczości w Polsce.

Patronat honorowy nad Kongresem 590 ponownie objął prezydent RP Andrzej Duda, zaś uczestnikami poszczególnych paneli dyskusyjnych będą najwyżsi rangą politycy z premierem RP Mateuszem Morawieckim na czele, szefowie największych polskich przedsiębiorstw, przedstawiciele nauki, kultury, sektora pozarządowego (NGO) i sportu.

Ideą Kongresu 590 jest możliwość omówienia bieżących problemów dotyczących krajowej gospodarki i biznesu. Poszczególni prelegenci w każdym z bloków tematycznych będą starali się zdefiniować trapiące nasz kraj problemy oraz znaleźć na nie rozwiązanie. 

Goście z zagranicy

Podczas Kongresu 590 nie zabraknie gości specjalnych z zagranicy. Swoją obecność zapowiedziała Sarah Chamberlain, orędowniczka zaangażowania kobiet w biznes i politykę, przewodnicząca Republican Main Street Partnership, jedyna kobieta w USA, która pełni funkcję dyrektora dużej organizacji republikańskiej, organizator i moderator cyklu spotkań Women2Women National Conversations Tour. Chamberlain weźmie udział w dyskusji dotyczącej roli kobiet w biznesie, polityce i działalności publicznej.

W dyskusji o przyszłości kryptowalut i wypieraniu przez nie tradycyjnego pieniądza wystąpi m.in. Apolo Ohno, znakomity sportowiec, ośmiokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich w short tracku, a także inwestor w nowe technologie. O kryptowalutach mówił będzie także Thomas J Lee, współtwórca i partner zarządzający Fundstrat Global Advisors. Weźmie on również udział bloku programowym „Handel i eksport”.

Nowością “Strefa debat”

Podobnie jak w poprzednich edycjach Kongres 590 podzielony został na różnorodne bloki tematyczne. „Gospodarka i ekonomia” to sekcja, w której paneliści szukać będą rozwiązań, które mogą przełożyć się na wzmocnienie gospodarki naszego kraju. Nie zabraknie rozmów o równomiernym i efektywnym rozwoju państwa (blok „Inwestycje).

W specjalnym segmencie „Biznes i przedsiębiorczość” – przedsiębiorcy i przedstawiciele administracji publicznej mówić będą m.in. o ułatwieniach dla polskich przedsiębiorstw i roli rodzimych firm rodzinnych. Nie zabraknie też debat o nowych technologiach. Eksperci zastanowią się, jakie sektory polskiej gospodarki mają największy potencjał w zakresie innowacyjności: które te innowacje tworzą, a które z powodzeniem je wykorzystują.

Bloki tematyczne, które znalazły się w tegorocznych programie wydarzenia to również: „Handel i eksport”, „Energetyka i polityka środowiskowa”, „Społeczeństwo”, „System podatkowy”, „Forum polskiego futbolu”, „Forum partnerów”, „NBP i KNF na straży stabilności systemu finansowego w Polsce”.

Nowością jest „Strefa debat”, podczas której dyskusja toczona będzie w systemie „dwa na dwa”. Dwie wizje ścierać się będą między sobą, by wypracować lepsze rozwiązania dla rozwoju kraju.

Specjalna strefa dla MŚP

Podczas tegorocznej edycji Kongresu 590, podobnie jak przed rokiem, zaplanowano specjalną przestrzeń dla małego i średniego biznesu. „Strefa Partnerów MŚP” ma na celu promocję oraz wsparcie eksperckie przedsiębiorstw z dużym potencjałem rozwoju. Sektor MŚP jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów polskiej gospodarki z wysokim udziałem w PKB.

Najbardziej wyróżniających się przedsiębiorców nagrodzi prezydent RP Andrzej Duda, który uhonoruje przedstawicieli biznesu w ramach Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Uroczyste rozstrzygnięcie nastąpi drugiego dnia Kongresu 590. Wśród siedmiu kategorii wyróżnienie otrzyma m.in. „Lider MŚP” oraz „Startup_PL”. Do nagrody nominowanych zostało 21 firm.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

  1. Pamiętam jak Kaczyński był w Jasionce i mówił jak ważne są inwestycje w infastrukture i potem porównał okolicę do Bawarii.

    … a z tłumu ktoś się wydarł że pis zablokował miastu budowę obwodnicy południowej a drugi kodowiec dodał że przez zafajdany pis jest Bułgaria a nie Bavaria. W Rzeszowie ich ciepłe pierdy nie przejdą. Zawsze ktoś obnaży fałsz.

  2. Cyt.”Liczy się to, że pieniądze ze sprzedanego sprzętu zostają w Polsce (na podatki itp), które odprowadza firma.”
    Czyli nieróżni się to praktycznie niczym od sprzedawcy który prowadzi sklep i handluje rzeczami w opakowaniach z kodem 690 🙂 …

  3. Dobrze, ale firma jest zarejestrowana w Polsce, dlatego na kodzie kreskowym jest 590. To, że ktoś sprowadza podzespoły czy nawet całe zespoły urządzenia z zagranicy to nie znaczy że ma mieć inny numer na kodzie kreskowym i nie może brać udziału w kongresie. Teraz dużo firm tak robi wnętrze urządzenia jest chińskie a tylko logo Polskie. Liczy się to, że pieniądze ze sprzedanego sprzętu zostają w Polsce (na podatki itp), które odprowadza firma.

  4. Czy ktoś racjonalnie potrafi wytłumaczyć ten tytuł, nazwę tego kongresu? Pytam bo brzmi to irracjonalnie.
    Aby nie być gołosłownym posłużę się przykładem firmy Bass Polska, mają przeogromny asortyment, powiedziałbym niskiej a może w nielicznych przypadkach średniej jakości. Na pudełkach kod zaczyna się a jakże od 590, tyle że nic co ta firma sprzedaje nie jest wyprodukowane w Polsce tylko w Chinach.

Comments are closed.