Zdjęcie: Pixabay

W dniach 8-9 lutego na Uniwersytecie Rzeszowskim będą obradować specjaliści od edukacji dzieci z całego świata. Udział w obradach jest bezpłatny.

Udział w kongresie zapowiedziało już prawie 100 badaczy pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogów specjalnych oraz psychologów reprezentujących wiodące ośrodki akademickie z kraju i zagranicy. 

Na kongres przyjadą: prof. dr Paul Leseman i dr Pauline Slot z Uniwersytetu w Utrechcie, prof. dr Fernando Albuquerqe Costa z Uniwersytetu Lizbońskiego, prof. dr Idesbald Nicaise z KU Leuven, prof. dr Dimitris Zachos z Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach.

Udział w kongresie potwierdzili także: prof. Krystyna Chałas (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II), prof. dr hab. Janusz Kirenko (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej), prof. Urszula Szuścik (Uniwersytet Śląski), prof. Mirosław Kowalski (Uniwersytet Zielonogórski).

W trakcie konferencji poruszona zostanie m.in. tematyka systemów edukacji formalnej i nieformalnej w Polsce i na świecie, psychologicznych aspektów funkcjonowania dziecka w zmieniającej się rzeczywistości społecznej i edukacyjnej, edukacji artystycznej i jej oddziaływania na harmonijny rozwój dziecka, a także mediów w edukacji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Konferencja będzie odbywać się zarówno w przestrzeni realnej, jak i wirtualnej. Obrady będą transmitowane na kanale Child Research and Education w serwisie YouTube oraz przez platformę MS Teams. Program, książka abstraktów oraz szczegółowe informacje dotyczące kongresu znajdują się na stronie: www.childresearchcongress.pl. 

Organizatorem kongresu jest Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a wydarzenie zostało współfinansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama