Konwencja PiS w Jasionce. Kaczyński o „ataku na rodzinę”, Morawiecki o Ani z „The Voice Kids” [FOTO]

23
Reklama

– Trzeba gryźć trawę i dzięki temu zwyciężyć – mówił w sobotę w podrzeszowskiej Jasionce Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej PiS. Jak zwykle, czarował rzeczywistość i znalazł nowe pole do walki: seksualizacja dzieci. 

 

Do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego zjechali najważniejsi politycy PiS na czele z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim. Przyjechał również premier RP Mateusz Morawiecki, w Jasionce pojawili się też m.in. wicepremier Beata Szydło, Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji oraz PiS-owskie „jedynki” w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.  

Z podkarpackich polityków nie mogło zabraknąć marszałka Władysława Ortyla i wojewody Ewy Leniart. Podkarpacie nie przez przypadek zostało wybrane przez PiS na miejsce startu eurokampanii. To tu PiS osiąga w każdy wyborach najlepsze wyniki w Polsce, to tu czuje się, jak ryba w wodzie, choć do samego Rzeszowa z taką armią zagląda stosunkowo rzadko, by nie powiedzieć, że w ogóle. 

„Włosy dęba na głowie stają”

Konwencja regionalna PiS pod hasłem #PolskaSercemEuropy rozpoczęła się od wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. – To architekt dobrej zmiany – przywitał go Marcin Fijołek, rzeszowski radny PiS, który prowadził konwencję. Prezes PiS mówił o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, jesiennych wyborach do polskiego parlamentu, rodzinie i ostatnio złożonych obietnicach, czyli „Piątki PiS”. 

– Stawką tych wyborów jest przyszłość Polaków, przyszłość Polski. Trzeba powtarzać, że jeżeli wygrają nasi przeciwnicy, to nie będzie tak, jak było, tylko będzie gorzej niż było – stwierdził Kaczyński. – My wierzymy w Polaków, w Polskę. Polacy nie dadzą sobie odebrać wolności i prawa wyboru – ciągnął prezes PiS. 

Stwierdził, że przeciwnicy PiS „atakują naszą politykę społeczną, atakują rodziny, nawet dzieci”. To było w kontekście planu wypłacania 500+ na każde dziecko. – Albo nie chcą zrozumieć albo rzeczywiście nie rozumieją, jakie są dwa wielkie cele tej polityki – mówił Jarosław Kaczyński. Podkreślał, że ubóstwo to zjawisko, które poniża i odbiera godność. 

– To zjawisko zdołaliśmy ograniczyć i będziemy nadal ograniczali. Przywrócenie godności Polaków jest naszym wielkim celem. Nasi przeciwnicy tego celu nie rozumieją – atakował Kaczyński parlamentarną opozycję. Mówił też, że rząd PiS inwestuje w rodzinę, która „jest podstawową komórką społeczną, która legła u fundamentów naszej cywilizacji”.

– Rodzina ma niezastąpioną rolę, jeśli chodzi o powoływanie nowych pokoleń i ich wychowywanie, przygotowywanie do życia społecznego – stwierdził prezes Kaczyński. Ostatnie obietnice, jakie złożył, nazwał programem „odważnym”, a ci, którzy uważają, że PiS ich nie zrealizuje podobno się zawiodą. 

Jarosław Kaczyński mówił też o „ataku na rodzinę”, który jest rzekomo przeprowadzany w „sposób najgorszy z możliwych”. Kaczyńskiemu nie podoba się „bardzo wczesna seksualizacja dzieci”. – To się ma zacząć w okresie 0-4, czyli od urodzenia do 4. roku życia. Włosy dęba na głowie stają – mówił prezes PS. – Trudno to nazwać wychowaniem.

Kaczyński zapewniał, że PiS jest za tolerancją, ale nie można mylić jej z „afirmacją”. Stwierdził, że PiS będzie umacniało instytucję małżeństwa i rodziny „w imię zdrowego rozsądku i Konstytucji, która nie może być łamana”. – „Nie” atakowi na dzieci. Polscy rodzice mają prawo do wychowywania własnych dzieci. Nie damy się zastraszyć różnego rodzaju kampaniami. Będziemy bronić polskiej rodziny – mówił Jarosław Kaczyński. 

Na te słowa na Twitterze zareagowali politycy, m.in. Paweł Rabiej z Nowoczesnej i wiceprezydent Warszawy. „Deklaracja LGBT+ w Warszawie mówi, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i ma swoją godność. Kaczyński nie rozumie, czym jest szacunek. Potrafi tylko napuszczać ludzi na siebie i straszyć. Kiedyś migrantami, a dziś gejami”  – napisał Rabiej. 

Kaczyński: nie potrafią rządzić 

Prezes PiS zarzucił swoim przeciwnikom, że jeżeli to oni wygrają jesienne wybory parlamentarne, to Polakom zabiorą to, co dał im PiS, m.in. 500+ i wcześniejszą emeryturę. – Nawet gdyby chcieli nie zabrać, to nie potrafią rządzić i przeprowadzą ten atak na rodzinę, na dzieci – rzucał kolejne oskarżenia Kaczyński.

Jego zdaniem stawką wyborów parlamentarnych jest „przyszłość Polski, Polek i Polaków”. – Warto się zaangażować. Warto gryźć trawę – uważa prezes PiS. I na te słowa Kaczyńskiego przyszła reakcja opozycji. „Zamiast „gryźć trawę” przestańcie ją palić. Dopiero wtedy zabierajcie głos” – napisał na Facebooku Mieczysław Kasprzak, podkarpacki poseł PSL.

W kontekście eurowyborów Jarosław Kaczyński mówił, że chodzi w nich o „bardzo konkretne interesy Polski”. Prezes PiS wymienił nazwisko Tomasza Poręby, podkarpackiego europosła PiS, który będzie też podkarpacką „jedynką” partii w majowych wyborach do PE. Kaczyński pochwalił Porębę za zaangażowanie na rzecz budowy szlaku Via Carpatia.  

Musimy pamiętać, że zabiegamy o interesy naszych regionów, że w Unii Europejskiej wiele się decyduje i przy pracowitości, odpowiednich kompetencjach, przy odpowiedniej determinacji można wiele załatwić, nawet wtedy, jeśli się jest niemalże sam przeciw wszystkim – stwierdził Jarosław Kaczyński. 

Swoje wystąpienie zakończył w starym, znanym konfrontacyjnym stylu: – Zwyciężymy między innymi po to, żeby nikt nie mógł powiedzieć, że co wolno Francji, Niemcom, to tego nie wolno Polsce. Co wolno tym dwóm państwom, Polsce też wolno  – powiedział Kaczyński.  

Morawiecki: ożywiliśmy demokrację

Po wystąpieniu prezesa PiS na scenę wszedł Mateusz Morawiecki. Premier RP zaczął od tego, że w piątek miał okazję porozmawiać z Anią Dąbrowską z Wesołej koło Dynowa, która wygrała ostatnią edycję „The Voice Kids”.  

Na Podkarpaciu pokazujecie zawsze, jak pięknie potraficie wygrywać. Wygrywać walkę o lepszą Polskę. I tak jak Ania Dąbrowska i tato, z którym rozmawiałem, pokazali jak wygrać „The Voice Kids”, tak my chcemy wygrać głosy Polaków, głosy Polski, „The Voice of Poland” i wygramy – mówił Morawiecki. 

Stwierdził, że to PiS „ożywiło demokrację”. – Składamy obietnice, dotrzymamy je, one zmienią Polskę, zmienią na lepsze – zapewniał premier.

Opozycji zarzucał, że „europejskość” rozumie „jako rewolucję obyczajową, jako wdrażanie nowinek obyczajowych, przewrotu kulturowego, światopoglądowego”.A dla nas europejskość to lepsze życie Polaków, zapewnienie połączeń komunikacyjnych, 500+ na pierwsze dziecko, Emerytura+ i zerowy podatek PIT – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier: dalej, dalej w dal Polsko

Opowiadał, że to PiS zwiększył szanse na rynku pracy i podniósł wynagrodzenia. – Budujemy klasę średnią. Chcę być premierem dla polskiej, coraz głębszej, klasy średniej. Dla Polaków z miast, wsi i miasteczek. Pracujących, tych którzy potrzebują wsparcia, a nie dla elit, czy możnych tego świata. Oni sobie poradzą. PiS jest najlepszym gospodarzem tej ziemi – mówił Morawiecki.

Zapowiedział, że PiS będzie broniło „wartości polskich rodzin, polskiej kultury, tradycji, tożsamości”, a do Parlamentu Europejskiego PiS wysyła „reprezentację, która będzie broniła polskiej racji stanu”. Chcemy wpływać na los Europy. Dzięki Grupie Wyszehradzkiej udało nam się strasznie dużo – powstrzymać tę szaleńczą politykę związaną z uchodźcami, migrantami – stwierdził premier. 

I na koniec jeszcze raz wspomniał o Ani Dąbrowskiej. – Ona śpiewa taką piosenkę, jedną ze swoich pięknych piosenek: dalej, dalej w dal. Więc dalej, dalej w dal Polsko, ku nowym osiągnięciom, aspiracjom. Dalej, dalej w dal, ku nowym zwycięstwom, które zapewnią lepsze życie dla wszystkich – powiedział Morawiecki. 

Podczas konwencji PiS w Jasionce liderzy list do Parlamentu Europejskiego podpisali także 12-punktową Deklarację Europejską. 

– Proponujemy zrównoważony rozwój, inwestowanie w całą Polskę. Nie dzielimy Polaków. Chcemy, aby w każdym regionie mieli szansę realizować swoje marzenia, a dzięki przedefiniowaniu kierunków rozwoju, budujemy przyszłość naszego kraju – stwierdził europoseł Tomasz Poręba, który jest szefem eurokampanii PiS. 

(ram)

redakcja@rzeszow-nes.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

23 KOMENTARZE

 1. – Musimy pamiętać, (…) że w Unii Europejskiej wiele się decyduje i przy pracowitości, odpowiednich kompetencjach, przy odpowiedniej determinacji można wiele załatwić – stwierdził Jarosław Kaczyński.
  27:1
  27:1
  27:1
  27:1
  27:1
  27:1

 2. Stary wyleniały zbok śliniący się nad masturbacją dzieci.
  Ciekawe ile ciemniaków na nich zagłosuje ?
  A mam obawy, że sporo takich będzie 😉

 3. Tow. Jarosław Kaczyński przewodniczący KC PiS jak klasycy nieboszczki PZPR !
  „Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy. (…) Zniszczymy wszystkich bandytów reakcyjnych bez skrupułów.”
  „Każdy prowokator czy szaleniec , który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej , niech będzie pewny , że mu tę rękę władza ludowa odrąbie , w interesie klasy robotniczej , w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji , w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności , w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia , w interesie naszej Ojczyzny .”
  Do PE będzie kandydować kobicina o aparycji kucharki księdza proboszcza („lyftyngi” na koszt podatnika niewiele tu pomogły) . Ludzie ci to skryci lub jawni antysemici (jaki elektorat taki kandydat) idą po „żydowskie piniundze” które ich jakoś nie brzydzą ! Towarzysze , a gdzie ideowe pryncypia ! Całe to towarzystwo to mentalne średniowiecze ! Przynajmniej śmiesznie będzie jak będą „rechrystianizować Europę” . Polski kołtun na salonach Europy . Klerykalno-„prawicowa” partia z socjalistycznym programem gospodarczym taki „endemit” to tylko w Polsce ! Towarzysze z PiS pamiętajcie , że towarzyszom z PZPR dane było tylko 45 lat i pokropek księdza-pedofila-darmozjada wam nie pomoże !
  „Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku , uzdolniony , waleczny , ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów . Wspaniały w buncie i nieszczęściu , haniebny i bezwstydny w triumfie . Najdzielniejszy pośród dzielnych , prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych .”
  „Niewiele jest cnót , których Polacy nie posiadają , ale niewiele też jest błędów , których potrafili uniknąć .”
  „GEN.TADEUSZ KOŚCIUSZKO W LIŚCIE DO KSIĘCIA ADAMA CZARTORYSKIEGO 1816r.
  „Widzieliśmy rządy despotyczne, które posługiwały się zasłoną religii w przekonaniu, że to
  będzie najmocniejsza podpora ich władzy, wyposażono więc księży w największe możliwe
  bogactwa kosztem nędzy ludu, nadawano im najbardziej oburzające przywileje aż po miejsce
  u Tronu Królów Polskich jednym słowem, tak mnożono względy, dobra i bogactwa
  duchownych, że połowa Narodu Polskiego cierpiała i jęczała z biedy, podczas gdy oni nie
  robiąc nic, opływali we wszelkie dostatki. Teraz, kiedy już znane są zgubne skutki tego błędu,
  wydaje mi się, że nie ma lepszego sposobu, niż pozwolić im upaść i upodlić się. Rząd jako taki
  nie powinien mieć innej religii niż religia natury.”

 4. Kolejny festiwal mowy nienawiści w wykonaniu starego esbeckiego donosiciela, który sam nigdy nie będąc z kobietą chce tego zabraniać innym.

  Sram na wszystkich z PiS. Wypad z mojego kraju!

 5. Człowieku, PiS to jest KOMUNA. W ŻADNEJ INNEJ partii nie ma tyle byłych członków PZPR i ubeckich donosicieli. Zresztą, prezes służy za przykład, bo sam donosił wraz z braciszkiem na ówczesną opozycję antykomunistyczną.
  Stąd PiS = PiSZPR i tą cholerę trzeba WYTĘPIĆ!!!!

 6. Nie jestem za pisem ale wqwiaja mnue tacy jak ty. Wieczne szczucie jeden na drugiego. Stary wyluzuj bo co piana leci. Malujesz ludzi na czarno. Jest grupa ktorej nie chce sie robic, ale moze to ty zazdroscisz tym wielodzietnym rodzinom ze w koncu ich stac na wakacje.

 7. pisuary zaklinają rzeczywistość, a i tak przegrają te wybory. Szydłowe, Zalewskie, Kempy… to niemoty. Tylko nas skompromitują jako Polaków. Ta wieśniara wstała z kolan po tym jak dostała w dupę 27:1 i żebrze o pieniądze z UE.

 8. Tu portalowi szefuje chybaosoba psychicznie chora xd chora na punkcie PiS i wszystkiego co z nim związane xd gdyby to pozwoliło wprowadzić na nowo komunizm w Polsce to stał by pewnie w ciemnych uliczkach i opierd.alał penta xd

 9. Lud tego nie zrozumie, bo to jest klasyczne granie od lat, precyzując: kupowanie!!! wyborców…
  Polak Janusz ma to do siebie, że choćby nawet psioczył na partię Jarosława, to kiedy ten wyciągnie pieniążki z „magicznej” sakwy, to Janusz pokornie pójdzie do urny, byle się nie narobić, a pieniądze dostać.
  Właśnie to jest sposób na Polaka – kupić go. Bo Polak gotów nawet sto/dwieście złotych przytulić, by potem się przypodobać sąsiadowi…
  Wstyd mi za ten kraj, za ten naród…
  Oczywiście Januszom nie będzie przeszkadzać to, że Morawiecki zrobił w konia emerytów podając kwotę brutto, a nie netto. W końcu pojęcia brutto i netto to „niepolskie i volksdojczowskie”, a więc złe, bo tak partia mówi 🙂 Najważniejsze, że oni „pińcyt plus” przytulą. Będzie na wycięcie DPF-a w Passerati u Hyńka w stodole, a i jeszcze na „gryla elektrycznego”, żeby się sąsiadowa zza płotu pochlastała z zazdrości.
  Co tam ich babki, dziadki, matki, ojcowie.
  Ot tacy beneficjenci haha, oni dostaną do ręki, a pozostali będą płacić.
  No i obowiązkowo – każdy kto bardziej zamożny – to na pewno złodziej.

 10. Po co się pchacie do europarlamentu jak cały czas narzekacie na UE
  Pieniądze się wam marza
  Polacy Was rozlicza w maju i jesieni
  U was liczy się tylko kolesiostwo i donosiciele two tzw. SYGNALISCI wycinacie kadry kierownicze w spółkach skarbu państwa i wsadzacie swoich bez wiedzy i doświadczenia
  NARÓD WAS OSADZI

Comments are closed.