Reklama

Około 4,5 tys. osób wzięło udział w niedzielnym Kongresie Regionalnym Świadków Jehowy, który odbył się w rzeszowskiej hali Podpromie. Kongres trwał trzy dni.

[Not a valid template]

 

Kongres odbył się pod hasłem „Lojalnie trwajmy przy Jehowie”. Poprzedzony był trzytygodniową kampanią wręczania mieszkańcom Podkarpacia zaproszeń. Kongres był jednym z 32, które tego lata odbyły się w 25 polskich miastach.

– Tegoroczny program kierował uwagą na piękną i ponadczasową postawę – lojalność. Głęboko wierzymy, że jest ona istotną częścią każdej zdrowej relacji – mówi Marcin Olbrycht, rzecznik prasowy Kongresu Świadków Jehowy w Rzeszowie.

Trwający trzy dni w Rzeszowie Kongres Regionalny składał się z 49 punktów, w których omawiano różne aspekty lojalności, wzbogacone o elementy interaktywne.

Uczestnicy Kongresu obejrzeli dwa pełnometrażowe filmy, ukazujące, jak nawet w obliczu poważnych przeciwności życiowych nie stracić nadziei oraz zaufania do Boga.

Były także wywiady z osobami, które w imię lojalności podjęły konkretne działania dla dobra innych. Tradycyjnie odbył się także chrzest nowych wyznawców. Chrzest, poprzez zanurzenie w wodzie, przyjęło 21 osób. Najstarsza miała 94 lata.

W Polsce jest ponad 120 tys. Świadków Jehowy, na całym świecie ponad 8 mln. Wyznawcy uważają, że w sprawie oddawania czci Bogu autorytetem powinno być wyłącznie Pismo Święte.

– Oczywiście, każdy ma prawo do własnych poglądów, dlatego szanujemy odmienny punkt widzenia i nikomu nie narzucamy swoich przekonań – twierdzi Marcin Olbrycht.

Świadkowie Jehowy wierzą, że tylko 144 tysiące najlepszych ludzi zostanie wziętych przez Boga do nieba. Wyznawcy Jehowy w przeciwieństwie do chociażby katolików rozróżniają – trafienie do nieba i nieśmiertelność. Świadkowie mają stanowczy zakaz oddawania czci symbolom narodowym czy służby w wojsku.

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych elementów wierzeń Świadków Jehowy jest zakaz transfuzji krwi. Katolicy czczą Jezusa Chrystusa, jako Boga. Świadkowie Jehowy natomiast wierzą, iż Jezus jest teraz „Królem w Królestwie Bożym”, jednak nie jest samym Bogiem.

Świadkowie nie obchodzą Wielkanocy, bo uważają, że nie ma ona podstaw biblijnych. Z tych samych powodów wyznawcy Jehowy nie obchodzą także świąt Bożego Narodzenia.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. W Bibli na temat świąt Wielkanocy ani Bożego Narodzenia nie znajdziesz a co do alkoholu Biblia nie mówi żeby go nie spożywać tylko żeby spożywać go z umiarem nawet Jezus na weselu w kanie zamienił wodę w wino ale jak się nie czyta Biblii to skąd można o tym wiedzieć i nie mów sekta bo Świadkowie Jehowy to prawnie zarejestrowane wyznanie a skoro uważasz że Polak jest taki głupi i Wypija 8 litrów spirytusu to jesteś alkoholikiem

  2. Nie obchodzą Wielkanocy,nie obchodzą świąt Bożego Narodzenia,zakaz picia alkoholu słaba ta sekta.
    Sukcesów nie będzie jeśli u nas średnia na głowe 8 litrów spirytusu włącznie z dziećmi

Comments are closed.