Zdjęcie: Maciej Rałowski

Jeszcze w tym miesiącu parkowanie samochodów przy rzeszowskiej galerii handlowej Graffica będzie płatne. Powód? Większość osób zostawia auto na cały dzień, a w galerii zakupów nie robią.

– Z bólem serca wprowadzamy opłaty, ale nie mamy wyjścia – mówi Sebastian Podkulski z działu komercjalizacji Galerii Rzeszów, do której należy Galeria Graffica przy ul. Lisa Kuli.

Na terenie Graffici trwa montaż bramek. Ci, którzy będą wjeżdżać na parking galerii, będą otrzymywali bilet, płatność przy wyjeździe w specjalnym wrzutomacie. – Planujemy dwie pierwsze godziny parkowania zostawić bezpłatne. Płacić trzeba będzie za kolejne godziny. Wstępnie opłatę ustaliliśmy na poziomie 2 zł za godzinę parkowania – wyjaśnia Podkulski.

W obrębie Graffici jest około 500 miejsc parkingowych. Sebastian Podkulski mówi, że do wprowadzenia opłat zmusiła ich sytuacja, jaką obserwują od wielu tygodni. Szczególnie po wprowadzeniu od początku roku w centrum Rzeszowa płatnej strefy parkowania. Mieszkańcy, aby uniknąć płacenia, zaczęli na całe dnie zostawiać auta przy Graffice.

– Ponad połowa samochodów to samochody osób, które nie są klientami naszej galerii. Ludzie zostawiają auta i idą do pracy, albo załatwiają inne sprawy np. w urzędach. Zdarzają się sytuacje, że samochody stoją całą noc. Nasi najemcy skarżyli się, że mają mało klientów, bo ci nie mają, gdzie zaparkować. Chcemy ten problem wyeliminować – twierdzi Sebastian Podkulski.

Płatne parkowanie przy Graffice zostanie wprowadzone jeszcze w tym miesiącu, być może już w połowie lutego. Wiele zależy od tego, kiedy zakończy się montaż urządzeń na parkingu.

– Wolelibyśmy nie wprowadzać płatnego parkowania, ale jesteśmy do tego zmuszeni. Parking jest pełny, a tylu klientów w galerii nie ma. I tak nasze opłaty będą niższe niż w strefie płatnego parkowania, bo tam za godzinę trzeba płacić 2,4 zł. Jak klient przyjeżdża do galerii i widzi, że nie ma, gdzie zaparkować, to odjeżdża i wybiera inną galerię. To dla nas straty – mówi Podkulski.

(kaw)

Dla nas liczy się Twoje zdanie, dlatego prosimy, byś zostawił swój komentarz i podzielił się swoją opinia. Możesz również napisać do nas maila na adres redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama