Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

16-letnia Anna K., mieszkanka Niechobrza, która zaginęła 7 listopada, odnaleziona. W poniedziałek po południu namierzyli ją policjanci.

O odnalezieniu dziewczyny poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. W poniedziałek po południu, 21 listopada, funkcjonariusze zdobyli informacje, że Anna K. pojawiła się u rodziny w Tarnawce (gmina Markowa, powiat łańcucki). 

– Na miejsce pojechali policjanci z Łańcuta i pod wskazanym adresem zastali nastolatkę. Przewieźli ją do komendy w Łańcucie, skąd rzeszowscy kryminalni odebrali 16-latkę i doprowadzili do docelowej placówki – poinformował podinsp. Adam Szeląg, rzecznik KMP. 

Anna K. z Niechobrza, która od pewnego czasu przebywała w jednej z rzeszowskiej placówek wychowawczych, była poszukiwana od 7 listopada. Tamtego dnia wyszła rano do szkoły – Zespołu Szkół Gospodarczych im. Spytka Ligęzy w Rzeszowie.

Budynek opuściła ok. godz. 14:00, do placówki wychowawczej już nie wróciła, wieczorem o zaginięciu 16-latki wychowawcy powiadomili policję. Policjanci przez trzy tygodnie szukali Anny K., z ich informacji wynikało, że cały czas przebywała na terenie Rzeszowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Sprawdzali u jej znajomych, placówki zdrowia i kolejne miejsca gdzie mogła się ukrywać – przekazuje rzecznik Szeląg. Przełom w poszukiwaniach nastąpił w poniedziałek, gdy policjanci zdobyli informacje, że dziewczyna pojechała do rodziny w Tarnawce. 

To już druga ucieczka Anny K. w ostatnich miesiącach. Zaginęła także w sierpniu, 16-latkę odnaleziono po dwóch dniach poszukiwaniach.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama