Zdjęcie: Muzeum-Zamek w Łańcucie
Reklama

1 grudnia Muzeum-Zamek w Łańcucie kończy sezon turystyczny. W grudniu i styczniu ekspozycje muzealne pozostaną zamknięte dla zwiedzających. W tym czasie czynna będzie Storczykarnia.

Dwa zimowe miesiące to dla łańcuckiego Muzeum czas intensywnych porządków, polegających m.in. na konserwacji, woskowaniu i froterowaniu podłóg, czyszczeniu żyrandoli, przedmiotów ze srebra i mosiądzu, czy odkurzaniu sprzętów.

– W tym czasie powstaną też słynne bukiety z suchych kwiatów, które następnie trafią na ekspozycję w zamkowych wnętrzach. Są to rutynowe prace, prowadzone po każdym sezonie letnim – wyjaśnia Joanna Garbulińska-Charchut z Muzeum-Zamek w Łańcucie. 

Jednocześnie przez cały rok udostępniana jest ekspozycja Storczykarni. Tak będzie również w grudniu i styczniu. Kolekcję niezwykłych roślin można oglądać od wtorku do niedzieli, od godz. 10:00 do 16:00 (ostatnie wejście o 15:30).

Nowy sezon turystyczny w dawnej rezydencji magnackiej rozpocznie się w lutym 2019 r.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Tabliczki informujące i przepraszające za możliwy bałagan są przy sześciu bramach. Można je zobaczyć zaraz po wejściu do parku 🙂

  2. Wydaje mi sie ze sezon zakończyli wcześniej w ubiegłą niedzielę możliwość skorzystania ze spaceru żadna .Kupa błota na chodnikach , odgrodzenia , zasieki itp .Szacun dla pracujących przy zamku ale wystarczył by zwykły komunikat przy bramie głównej o prowadzonych pracach i opisie gdzie ewentualnie i czy w ogóle można wejść na teren parku.życzę sukcesów przy pracach przy zamku i dobrej pogody.

Comments are closed.