Koniec z parkingową „wolną amerykanką”. Na os. Pułaskiego będą szlabany

Miejsca parkingowe na osiedlu Pułaskiego w Rzeszowie w końcu będą tylko dla mieszkańców bloków. Administracja osiedla pod koniec lipca uruchomi szlabany.

 

Mieszkańcy os. Pułaskiego od lat walczą z kierowcami, którzy w drodze do pracy zostawiają samochody na osiedlowych parkingach. Problem zostanie rozwiązany do końca lipca, bo to właśnie wtedy przy blokach nr 7 i 9 zostaną uruchomione szlabany. 

Aby je podnieść, mieszkańcy bloków nr 5, 7 i 9 przy ul. Pułaskiego otrzymają specjalne piloty. Zgodnie z wytycznymi do Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która administruje os. Pułaskiego, pilot przysługuje właścicielom mieszkania. Ponadto, może się on też starać o dodatkowy pilot dla członków rodziny, który z nim mieszka. Jest to możliwe po okazaniu dowodu rejestracyjnego.

Rozwiązanie problemu z niechcianymi kierowcami wygenerowało inny, o czym poinformował nas pan Michał, Czytelnik Rzeszów News, który w jednym z bloków na os. Pułaskiego ma chorą babcię. Kobieta mieszka sama i od czasu do czasu potrzebuje o różnych porach dnia i nocy pomocy kogoś z rodziny.

Nic nadzwyczajnego, ale aby do niej dotrzeć ktoś z rodziny musi przyjechać pod blok samochodem. Teraz nie stanowi to większego problemu. Po zamontowaniu szlabanów już tak nie będzie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Moja babcia nie ma samochodu, więc przysługuje jej tylko jeden pilot. Jeśli da go mnie, to inni członkowie rodziny, którzy do niej przyjadą, będą zablokowani” – pisze pan Michał.  „Schorowana kobieta będzie musiała podejść pod szlaban, żeby mnie wpuścić, ponieważ mi nie przysługuje żaden pilot. Bez niego będę musiał zastawiać wjazd” – dodaje. 

Alicja Drewniak, zastępca kierownika administracji os. Śródmieście RSM, wyjaśnia, że zasady podane na ogłoszeniu są ogólne, a każe tego typu przypadki będą rozpatrywane indywidualnie.

– Wystarczy do nas przyjść lub skontaktować się z nami telefonicznie i powiedzieć, o co chodzi. Sprawę na pewno rozpatrzymy pozytywnie, bo nie może być tak, że starsza osoba zostanie bez opieki. Jesteśmy przecież dla ludzi – mówi w rozmowie z Rzeszów News Alicja Drewniak.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama