Zdjęcie: Urząd Miasta w Rzeszowie

Koniec z utrudnieniami na wiadukcie Śląskim w Rzeszowie. W poniedziałek wieczorem Miejski Zarząd Dróg zamierza przywrócić ruch. 

Remont wiaduktu Śląskiego rozpoczął się 1 lipca br. W trakcie prac kierowcy mieli do dyspozycji po jednym pasie w danym kierunku. Prace miały trwać do końca tegorocznych wakacji. Okazuje się, że roboty udało się szybko wykonać. 

– W poniedziałek (19 sierpnia) o godz. 21:00 chcemy przywrócić organizację ruchu na wiadukcie Śląskim, jaka była przed remontem – zapowiada Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. 

Oznacza to, że od poniedziałkowego wieczoru kierowcy będą mogli już korzystać z dwóch pasów w każdym kierunku. 

Remont wiaduktu Śląskiego polegał na wymianie dylatacji bitumicznych, czyli uszczelnień między płytami mostu. Ponadto, nałożono nową nakładkę asfaltową, poprawiono także chodniki oraz odmalowano balustrady. Inwestycja pochłonęła 1,1 mln zł. 

W ubiegłym roku miasto za 800 tys. zł wyremontowało wiadukt od spodu przy okazji modernizacji Dworca Lokalnego. Zabezpieczono wtedy wszystkie elementy betonowe obiektu – zniszczyły je ptaki oraz warunki atmosferyczne. Wymieniono wówczas także betonowe ubytki, oczyszczono i odnowiono schody oraz balustrady.

Pod konstrukcją wiaduktu założono również siatkę zabezpieczającą przed ptakami.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama