Zdjęcia Bieszczadów, Beskidów, Rynek Galicyjski w Sanoku oraz obrazki z Przemyśla znalazły się wśród prac laureatów konkursu „Fotografujemy Podkarpackie Ulubione”.

[Not a valid template]

 

Na konkurs wpłynęło ponad 350 fotografii, spośród których kapituła wybrała pięć. Laureatami zostali Tomasz Okoniewski, Wojciech Dulski i Anita Marciniewicz-Wanarska. Wyróżnienie otrzymał Jerzy Szlachcic.

Najwięcej głosów od członków kapituły otrzymały dwa zdjęcia Tomasza Okoniewskiego. Jego prace przedstawiające zimową Połoninę Wetlińską wyłaniającą się ponad chmurami oraz osnute mgłami Beskidy w okolicach Jasła urzekły perfekcją wykonania i melancholijnym klimatem.

Na drugim miejscu znalazło się zdjęcie Wojciecha Dulskiego, na którym autor uchwycił Galicyjski Rynek w sanockim skansenie. Fotografia w atrakcyjny i oryginalny sposób ukazuje jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Podkarpacia.

Trzecie miejsce na podium przypadło Anicie Marciniewicz-Wanarskiej, której na jednej fotografii udało się uchwycić klimat imprezy rowerowej Biketown w Przemyślu, a zarazem zwrócić uwagę na ciekawą przemyską architekturę.

Dodatkowo kapituła postanowiła przyznać wyróżnienie Jerzemu Szlachcicowi za zdjęcia Przemyśla, które w atrakcyjny sposób przedstawiają zarówno Katedrę w Przemyślu, jak i panoramę całego miasta.

Laureaci otrzymają pobyty w atrakcyjnych obiektach na Podkarpaciu – Hotelu Arłamów, Gęsim Zakręcie i Perle Bieszczadów, a także zestawy publikacji o Podkarpaciu.

„Fotografujemy Podkarpackie Ulubione” to konkurs fotograficzny, który Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna zrealizowała przy okazji letniego plebiscytu na ulubioną atrakcję województwa. Prace konkursowe zbierano przez całe lato, aż do października.

Przeważały fotografie prezentujące piękne podkarpackie krajobrazy – głównie Bieszczadów i Beskidów. Nie zabrakło też podkarpackich kościółków i cerkiewek oraz skansenów.

Swoją reprezentację znalazły też miasta i miasteczka – Rzeszów, Przemyśl, czy Jarosław, zbiorniki wodne – Jezioro Solińskie i Tarnobrzeskie, a także chociażby podkarpackie kolejki wąskotorowe, Jeziorka Duszatyńskie, Prządki i wiele innych.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama