Iwona Ferfecka, Emilia Mucha i Patryk Przydział z Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Młp. wygrali II edycję Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki”.

[Not a valid template]

 

Konkurs rozstrzygnięty został w piątek (20 lutego) w rzeszowskim kampusie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Organizatorem konkursu był Urząd Statystyczny w Rzeszowie, WSPiA oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

II etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu przygotowanego przez Urząd Statystyczny przez zespoły uczniowskie. „Mistrzami Statystyki” okazali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Młp., które reprezentowali Iwona Ferfecka, Emilia Mucha i Patryk Przydział. W nagrodę drużyna otrzymała 10-calowe tablety.

Drugie miejsce zajęła również drużyna z Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Młp. w składzie Joanna Andreasik, Aleksandra Olszewska i Katarzyna Wojnarowska. Nagrodą dla nich były 7-calowe tablety.

Trzecie miejsce przypadło Ewie Bester, Patrycji Czech oraz Agnieszce Łukasik z Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie. Dziewczyny otrzymały sprzęt komputerowy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Fundatorami nagród w konkursie była WSPiA oraz PTS. W finale II Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki” uczestniczyło 30 uczniów z całego Podkarpacia – 10 drużyn z Radomyśla Wielkiego, Rzeszowa, Sędziszowa Młp., Strzyżowa, Stalowej Woli oraz Przeworska.

Aby dostać się do finału w I etapie konkursu uczniowie musieli przygotować pracę na jeden z trzech tematów do wyboru – portret statystyczny swojej okolicy, analizę rynku pracy lub analizę aktywności fizycznej społeczeństwa.

Na pracę konkursową składało się opracowanie i przeprowadzenie ankiety, analiza wyników ankiety oraz przygotowanie multimedialnej prezentacji pracy. Rozgrywka finałowa polegała na rozwiązaniu testu przygotowanego przez Urząd Statystyczny przez zespoły uczniowskie. Punktacja otrzymana z prac oraz testów była sumowana.

Celem konkursu była popularyzacja zagadnień i metod badań statystycznych oraz rozwój analitycznego myślenia wśród młodzieży. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe zespoły uczniów z podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama