Zdjęcie: Pixabay

Chcesz nauczyć się dziennikarstwa i zrobić coś dobrego dla Ziemi? Zgłoś się do konkursu „Młodzi dziennikarze dla planety”. Patronuje mu Rzeszów News.

Organizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Mogą w nim brać udział uczniowie klas szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego.

Tematyka konkursu nawiązuje do idei zrównoważonego rozwoju w kilkunastu jego obszarach. To m.in. wyeliminowanie ubóstwa we wszystkich jego formach na całym świecie, wyeliminowanie głodu, osiągnięcie bezpieczeństwa żywnościowego i lepszego odżywiania oraz promowania zrównoważonego rolnictwa, zapewnienie wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowego życia oraz promowanie dobrobytu.

Zadanie 

Zadanie polega na przygotowaniu reportażu w jednej z wybranych form: tekst (maksymalnie 8 000 znaków ze spacjami), film (nagranie nie dłuższe niż 10 minut), podcast audio (nagranie nie dłuższe niż 10 minut) lub fotografia (maksymalnie 15 zdjęć).

Praca powinna dotyczyć jednego z następujących tematów:

– Mniej znaczy więcej – jak pokonać konsumpcjonizm,

– Drugie życie produktów = długie/drugie życie planety.,

– Małe stworzenie – wielkie znaczenie. Wpływ bioróżnorodności na przyszłość naszej planet,

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Woda – towar luksusowy.

Reportaż może dotyczyć pozytywnych działań w szkole, rodzinie, miejscowości lub wskazywać na zagrożenia w najbliższym otoczeniu (dziennikarstwo śledcze). W konkursie można wziąć udział indywidualnie lub w grupie (maksymalnie troje uczniów). Zgłoszeń dokonuje nauczyciel. Jak to zrobić? Kliknij TUTAJ

Prace można zgłaszać do 28 kwietnia, do godz. 14:00. Ocena prac (I etap konkursu) rozpocznie się 1 maja. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nie później niż 22 maja. 

Nagrody

Nagrodą główną w konkursie jest 1000 zł oraz voucher na bezpłatny pierwszy semestr studiów na wybranym kierunku w Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej w  WSIiZ (np. Komunikacja cyfrowa, Grafika komputerowa i produkcja multimedialna),

Organizatorzy konkursu przyznają się również trzy wyróżnienia: 3x 500 zł oraz voucher na bezpłatny pierwszy semestr studiów na wybranym kierunku w Kolegium Mediów i Komunikacji Społeczne. Wszyscy laureaci odwiedzą redakcję TVP3 Rzeszów.

Nagroda dla opiekunów laureatów są roczne cyfrowe prenumeraty „Tygodnika Powszechnego”. Wygrywają nie tylko laureaci. Gali Finałowej konkursu będą towarzyszyć warsztaty dziennikarskie dla wszystkich zainteresowanych uczestników konkursu

Patronami merytorycznymi konkursu są: Stowarzyszenie EKOSKOP i Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju, a patronami medialnymi: Gazeta Wyborcza Rzeszów, TVP Rzeszów, Rzeszów News. Regulamin konkursu jest TUTAJ

Zdjęcie: materiały organizatorów

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama