Konrad Fijołek zbiera podpisy i tworzy sztab obywatelski. Kto w nim już jest? [FOTO]

0

Zbiórkę podpisów i organizację sztabu wyborczego rozpoczął w czwartek Konrad Fijołek. – To rzeszowianie tworzyli i tworzą to miasto, zapraszamy ich do współpracy – ogłosił.

 

Program wyborczy Konrada Fijołka, jak sam mówi, mają współtworzyć mieszkańcy i mieszkanki Rzeszowa. Dlatego powstał Otwarty Sztab Obywatelski Konrada Fijołka, do którego dołączyć mogą wszyscy rzeszowianie.  

– Zapraszam do naszej rzeszowskiej drużyny. Tym różnimy się od innych kandydatów, że pracujemy z mieszkańcami – zapewniał Fijołek. – Każda para rąk jest potrzebna, każda głowa nieoceniona – dodawał.

Nieformalny kandydat na prezydenta Rzeszowa chętnie podkreślał swoje pochodzenie. – Urodziłem się na osiedlu Kmity, a wychowałem na Nowym Mieście. Tutaj mieszkam, tutaj założyłem rodzinę, tutaj pracuję – wyliczał Fijołek.

60 wolontariuszy na wszystkich osiedlach

Przewodniczącemu Rozwoju Rzeszowa, jeszcze do niedawna zaplecza politycznego Tadeusza Ferenca, towarzyszyli aktywiści, społecznicy i samorządowcy, w tym jego klubowi koledzy – Tomasz Kamiński, Witold i Robert Walawenderowie, Sławomir Gołąb, Ewelina Fijołek i Daniel Kunysz. 

W czwartek byli z nimi również przedstawiciele opozycji. Pojawili się m.in. Zbigniew Micał z PSL, Anna Skiba z Ruchu Szymona Hołowni, Julita Widak z Młodych Demokratów i Damian Winiarski z Nowej Lewicy. „Prawą ręką” Fijołka w kampanii została Karolina Domagała, bliska współpracowniczka podkarpackiej europosłanki PO Elżbiety Łukacijewskiej. 

Działania sztabu wyborczego ma koordynować Teresa Kubas-Hul z Platformy Obywatelskiej, która była typowana przez podkarpacką PO na kandydatkę na prezydenta Rzeszowa. Fijołek wygrał z nią wewnętrzną walkę, teraz zaprosił ją do sztabu.  

60 wolontariuszy w terenie 

W czwartek rozpoczęła się także zbiórka podpisów poparcia dla Konrada Fijołka. Na wszystkich rzeszowskich osiedlach prowadzić będą ją 32 zespoły, w sumie 60 wolontariuszy. Aby wystartować w wyborach na prezydenta Rzeszowa, Fijołek potrzebuje 3000 podpisów.

– Chcemy, aby każdy rzeszowianin miał blisko do punktu zbiórki podpisów – podkreślał Konrad Fijołek. 

Szczegółowe adresy, numery telefonów i godziny zbiórek znaleźć można na stronie konradfijolek.pl. Tam też znajdują się wzory kart poparcia, które po wydrukowaniu i podpisaniu należy zanieść do punktów przy ul. 3 Maja 13, ul. Podkarpackiej 6 lub ul. Pułaskiego obok Pawilonów. 

Pandemia nie sprzyja jednak zbiórce podpisów. – Jesteśmy ograniczeni obostrzeniami. Pomóżcie nam i wesprzyjcie nas. Pomagajcie nam potem w kampanii – apelowała do mieszkańców Karolina Domagała. 

Jaki program?

Konrad Fijołek przypominał w czwartek, że jego program wyborczy nadal powstaje, i że ważny udział w jego tworzeniu będą mieć mieszkańcy. 

– Na razie mam dwa filary: to konstytucja przestrzenna dla Rzeszowa, która zabezpieczy rekreację i zieleń, oraz jakość życia – przypominał Fijołek. – Czas przesunąć działania samorządu z infrastruktury na człowieka, tak aby w stolicy Podkarpacia żyło się lepiej. Edukacja, kultura i ekologia to moje priorytety – mówił. 

Konrad Fijołek jest popierany przez Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni), Ruch Hołowni, PSL i Nową Lewicę (SLD, Razem, Wiosna). Fijołka wspierają również działacze z podkarpackiego Komitetu Obrony Demokracji. Startuje z komitetu Rozwój Rzeszowa 2.0. Wybory zaplanowano na 9 maja. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama