Zdjęcie: materiały biura prasowego Konrada Fijołka / Grzegorz Bukała

Konrad Fijołek zebrał 10 tys. podpisów poparcia i zarejestrował się jako kandydat na prezydenta Rzeszowa. Teraz rozdaje plakaty wyborcze. – Upiększmy miasto Fijołkami – namawia wiceprzewodniczący rady miasta. 

Mimo zebrania znacznie większej liczby podpisów, niż wymaga tego prawo wyborcze (3000), Konrad Fijołek nie zamierza zakończyć zbiórki. Potrwa ona do ostatniego dnia, czyli do 16 kwietnia.

– Dopełniliśmy formalności. Mamy już 10 tys. podpisów, ale te podpisy to oznaka zaufania i okazja do rozmowy, dlatego będziemy zbierać je nadal. One wciąż do nas napływają – mówił we wtorek, już po zarejestrowaniu swojej kandydatury, Konrad Fijołek. 

W poniedziałek rejestracji dokonała także Ewa Leniart. Kandydatka z poparciem Prawa i Sprawiedliwości złożyła jednak tylko 3200 podpisów. W ubiegłym tygodniu dokumenty do rejestracji złożył Grzegorz Braun, kandydat Konfederacji. 

Fijołek upiększy miasto?

Na rzeszowskim Rynku powstał punkt, w którym codziennie między godz. 14:00 a 17:00 rzeszowianie mogą odebrać baner i plakat wyborczy Konrada Fijołka. – Serdecznie zachęcam do tego, aby upiększyć miasto Fijołkami. Materiały można wieszać na balkonach i ogrodzeniach – namawiał kandydat zjednoczonej opozycji. 

Sceptyków zachęcał z kolei do odwiedzin swojej nowo powstałej strony internetowej konradfijolek.pl. – Wszyscy ci, którzy się wahają, znajdą na niej wszelkie informacje na temat mój i mojego programu – podkreślał Fijołek. – Nie boję się też debaty, jestem na nią gotowy – odpowiadał na pytania dziennikarzy. 

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa mają się odbyć 9 maja. 

Tourne po Rzeszowie

W poniedziałek Konrad Fijołek spotkał się z radnymi i mieszkańcami osiedla Baranówka. Rozmawiała z nimi m.in. o brakujących chodnikach i parkingach, przebudowie łącznika ul. Tarnowskiej i Prymasa 1000-lecia oraz o zagospodarowaniu terenów zielonych. 

– Do budżetu złożyliśmy już wniosek o 500 tys. zł na utworzenie kilku parków kieszonkowych. Mamy nadzieję, że dogadamy się w tej sprawie z pełniącym obowiązki prezydenta Markiem Bajdakiem – mówił Fijołek. Pierwsze tego typu miejsce miałoby powstać właśnie na Baranówce.

We wtorek kandydat opozycji odwiedzi Miłocin i Słocinę. 

Zdjęcie: materiały biura prasowego Konrada Fijołka / Grzegorz Bukała

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama