Reklama

Wiele osób posiada własny samochód. Jest to bardzo duże udogodnienie zarówno dla mieszkańców miast czy wsi, bo pozwala na szybkie dotarcie w wyznaczone miejsce, umożliwia zrobienie dużych zakupów w hipermarkecie, ułatwia odebranie dzieci ze szkoły, czy też wyjazd na dłuższe wakacje, itp. O samochód trzeba koniecznie dbać, tak by na każdym etapie jego użytkowania, korzystać ze sprawnego auta. 

Jedną z części bardzo narażonych na różnego rodzaju zanieczyszczenia, a także wrażliwych na korozję jest podwozie. Jest to jeden z tych elementów karoserii samochodu, który ma na co dzień kontakt z czynnikami, które mogą wywołać pojawienie się mniejszych lub większych ognisk rdzy. Producenci samochodów dobrze o tym wierzą i dokładają wszelkich starań, by podwozia dobrze zabezpieczać, ale to nie zawsze wystarcza.

Gdzie można nabyć dobry zestaw konserwacji podwozia?

Dobrze zabezpieczone podwozie w nowym samochodzie na pewno przetrwa wiele problemów, z którymi może mieć do czynienia w trakcie eksploatacji samochodu. Jest to związane głównie z czynnikami atmosferycznymi oraz z oddziaływaniem czynników mechanicznych, np. z uderzeniami kamieni, żwiru, itp.

Na podwozie źle działa także sól, piasek i inne. Warto więc zastanowić się czy do konserwacji podwozia, zwłaszcza w przypadku starszych samochodów, nie sięgnąć po preparat na bazie żywic syntetycznych, popularnie nazywany „barankiem”. Nazwa tego środka do konserwacji podwozia wzięła się stąd, że po nałożeniu przypomina on strukturę wełny na owcach.

Baranek doskonale chroni podwozie samochodu przed nadżerkami, uderzeniami kamieni, solą, deszczem, itp. Można go nanosić na podwozie przy pomocy pędzla albo specjalnych pistoletów natryskowych. Jego nabycie nie powinno być większym kłopotem, bez trudu znajdziemy ten uniwersalny produkt do konserwacji podwozia na platformie Allegro. Inwestycja w konserwację tego elementu samochodu sprawdzi się zarówno w przypadku lakierów wodnych jak i rozwiązań syntetycznych. Zalecane powlekanie barankiem najlepiej jest wykonać jak najszybciej, gdyż czas działa tutaj na naszą niekorzyść.

Pistolet do zabezpieczania profili zamkniętych, czy też baranek nakładany pędzlem?

Przystępując do konserwacji podwozia, najpierw powinniśmy sprawdzić, czy warunki gwarancji na samochód pozwalają nam na wykonanie takiej czynności. Z tym może być różnie. Dobrze położony baranek tworzy warstwę ochronną, dzięki której podwozie będzie o wiele bezpieczniejsze, a w samochodzie będzie o wiele ciszej.

Przed jego położeniem trzeba je oczywiście dokładnie oczyścić. Powierzchnie przylegające przykryć papierem i nanosić warstwę ochronną przy pomocy pędzla lub pistoletu. Produkt wykazuje lepsze właściwości ochronne jeśli naniesiemy go pistoletem, gdyż w ten sposób dotrze od do trudno dostępnych miejsc oraz profili zamkniętych. Środek ochrony karoserii w dolnej jej części, nadaje się także do ochrony progów oraz nadkoli.

Elastyczną powłokę nanosimy, np. przy pomocy powietrznych pistoletów natryskowych wszędzie tam, gdzie tego potrzeba. Pamiętajmy jednak, że nie natryskujemy nim: skrzyni biegów, układu zawieszenia, czy też pozostawiamy wolne od niego elementy układu wydechowego. Po naniesieniu można go spokojnie lakierować różnymi systemami lakierów, które są do tego przeznaczone.

Sposób użycia baranka jest dokładnie opisany w jego opisie obsługi. Doskonale się nadaje do zabezpieczania podwozi samochodów osobowych. Z pewnością uratuje on nasze cztery kółka przed szkodliwym działaniem wody, soli, kamieni, żwiru oraz innych zanieczyszczeń, które mogą sprzyjać powstawaniu rdzy.

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: