Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Nauczyciele podkarpackich szkół mogą wziąć udział w konsultacjach oraz rozwinąć swoje umiejętności oratorskie na spotkaniu z wybitnym językoznawcą prof. dr. hab. Jerzym Bralczykiem.

Prof. Bralczyk od roku akademickiego 2023/2024 jest wykładowcą Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Udział w spotkaniu, która zaplanowano 15 marca, jest bezpłatny, wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz, zgłoszenie można też wysłać mailem: rekrutacja@wsiz.edu.pl. Rejestracja trwa do 8 marca. W ten sam sposób można również zgłosić propozycje tematów, które zdaniem nauczycieli powinny zostać omówione.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W trakcie interaktywnego spotkania prof. Jerzy Bralczyk poruszy m.in. komunikację z uczniem i rodzicem z uwzględnieniem grzeczności językowej, odmianę nazwisk, tendencje rozwojowe polszczyzny – wyrazy modne i nadużywane.

Prof. Bralczyk na WSIiZ prowadzi zajęcia dla studentów studiów I stopnia na kierunkach Filologia angielska i Komunikacja cyfrowa. Ma także zajęcia w seminarium doktoranckim z nauk o komunikacji społecznej i mediach oraz w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama