Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Apel o ograniczenie wizyt w urzędzie, zachęta do załatwiania spraw drogą elektroniczną, zamknięcie basenów i targowiska przy ul. Dworaka – takie decyzje zapadły w Urzędzie Miasta Rzeszowa w związku z koronawirusem. 

Urząd Miasta Rzeszowa w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa apeluje o maksymalne ograniczenie wizyt w instytucjach publicznych, w tym w urzędzie.

– Zalecamy załatwianie spraw za pośrednictwem platformy e-PUAP, telefonicznie lub e-mailowo. W celu załatwienia swojej sprawy nie trzeba stawiać się osobiście i wyczekiwać w kolejkach. Można umówić się na wizytę w urzędzie telefonicznie na określona godzinę – przypomina Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Chodzi tu np. o sprawy związane z wymeldowaniem, zameldowaniem, zgłoszeniem wyjazdu lub przyjazdu z zagranicy, złożeniem wniosku o wyrobienie nowego dowodu osobistego, czy zgłoszeniem potrzeby wydania odpisu aktu stanu cywilnego. 

Wszystkie te czynności można załatwić poprzez złożenie elektronicznego wniosku na portalu usług administracji publicznej e-PUAP, mailowo lub telefonicznie. 

Podobnie rzecz ma się ze sprawami, które dotyczą Urzędu Stanu Cywilnego. Urzędnicy proszą, by telefonicznie lub mailowo zgłaszać przypadki: zgonu (tel. 17 875 46 10, 17 875 44 79), małżeństwa (17 875 46 21, 17 875 46 07), urodzenia (17 875 46 50, 17 875 46 47 875, 17 875 46, 12 875 46 06, e-mail: usc@erzeszow.pl). 

Apel o ograniczenie wizyt w urzędzie i decyzja o zamknięciu Punktów Obsługi Mieszkańców znajdujących się w centrach handlowych nie wpływa na zmianę terminu składania nowych deklaracji śmieciowych. 

Te, zgodnie z planem, należy złożyć do 10 kwietnia. – Właściciel nieruchomości (w przypadku, kiedy nie ma współwłasności) może złożyć deklarację w formie elektronicznej za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej e-PUAP. Deklaracja musi być podpisana bezpiecznym podpisem elektronicznym – wyjaśnia Maciej Chłodnicki.

Deklaracje można składać także w wersji papierowej pocztą na adres: Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Hanasiewicza 10, 35-103 Rzeszów. 

W związku z ryzykiem zakażeniem koronawirusem miasto wstrzymało funkcjonowanie targowiska przy ul. Dworaka. – Prezydent apeluje również do zarządcy giełdy przy ul. Spichlerzowej o odwołanie handlu – mówi Maciej Chłodnicki. 

Do odwołania nieczynne będą także rzeszowskie baseny: pływalnia kryta Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Jałowego 23 a), baseny kryte „Delfin” (al. Rejtana 30), „Karpik” (ul. Solarza 12) oraz „Muszelka” (ul. Starzyńskiego 17).

To samo obostrzenie dotyczy Punktów Obsługi Podróżnych, które znajdują się w Galerii Nowy Świat (ul. Krakowska) oraz Plazie przy al. Rejtana – są nieczynne od czwartku do odwołania. 

Swoją działalność ogranicza także Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. „Od 12 marca do odwołania przyjmowanie i realizacja zleceń na badanie wody odbywać się będzie tylko w awaryjnych sytuacjach po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Telefon kontaktowy: 017 850 98 66” – informuje MPWiK. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama