Zdjęcie: Materiały PKS Rzeszów

Drastyczny spadek pasażerów na liniach obsługiwanych przez PKS Rzeszów. Od poniedziałku (16 marca) autobusy będą jeździły według sobotniego rozkładu jazdy. Niedzielnych i świątecznych kursów praktycznie nie będzie. 

Po tym, jak od czwartku (12 marca) do 25 marca w całym kraju zamknięto szkoły, uczelnie, przedszkola, żłobki w obawie przed koronawirusem, PKS Rzeszów zmienił rozkład jazdy. Od piątku autobusy zaczęły kursować według rozkładu obowiązującego w dni robocze na wakacjach i feriach szkolnych – nie realizowano kursów oznaczonych literkami „S” i „e”.

Okazało się, że liczba pasażerów w autobusach PKS drastycznie spadła, przewoźnik wprowadził poważniejsze zmiany. Od 16 marca autobusy będą jeździły zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Wyjątkiem są kursy na liniach: Rzeszów – Pstrągowa, Rzeszów – Hucisko, Rzeszów – Wola Rafałowska, Rzeszów – Bratkowice, Dąbry przez Rudną Wielką. 

Ponadto, PKS wstrzymał kursy w niedziele i święta. Wyjątkiem są kursy na liniach: Rzeszów – Pstrągowa, Rzeszów – Bratkowice, Rzeszów – Straszydle. PKS Rzeszów przypomina, że kursy na liniach Rzeszów – Woliczka oraz Rzeszów – Nosówka przez Świlczę od 16 marca wykonywane będą ramach linii 211 i 212 według rozkładu jazdy, jak w dzień roboczy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama