Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News

Coraz mniej osób w dobie epidemii koronawirusa korzysta z miejskiej komunikacji. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza więc kolejne ograniczenia w kursowaniu autobusów. 

Od poniedziałku (23 marca) w życie wchodzą kolejne zmiany w komunikacji miejskiej o czym poinformował ZTM. „Mając na uwadze aktualne napełnienie autobusów informujemy, iż od 23 marca wszystkie linie komunikacji miejskiej kursować będą zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy” – czytamy w komunikacie ZTM.

Ponadto, ZTM informuje, że od poniedziałku zostaną dodatkowo uruchomione kursy na liniach 51, 52 i 54. Kolejne zmiany podtrzymują jednak wciąż decyzję o zawieszeniu kursowania linii 53 – na lotnisko w Jasionce. W związku z epidemią koronawirusa zostały wstrzymane loty międzynarodowe w porcie lotniczym w Jasionce. 

Zmiany w rozkładach jazdy, które od kilku dni wprowadza ZTM to efekt epidemii koronawirusa. Na początku wprowadzono wakacyjno-feryjny rozkład jazdy (brak kursów oznaczonych w rozkładach jazdy literą „S”), gdy rząd zawiesił lekcje w szkołach na dwa tygodnie – do 25 marca. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Drastycznie spadająca liczba pasażerów miejskich autobusów – na przestrzeni kilku dni aż o 70 proc. – spowodowała, że od środy według sobotniego rozkłady jeżdżą już autobusy, obsługiwane przez MPK, na najpopularniejszych linii: 0A, 0B, 13, 17, 18, 19 oraz 34. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama