Fot. Materiały Teatru Maska .

To już pewne. Festiwal „Maskarada”, organizowany przez Teatr Maska w Rzeszowie, nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Nowy nie jest jeszcze znany. Święto Paniagi i Europejski Stadion Kultury, póki co, zgodnie z planem.

„Kulturalną ofiarą” epidemii koronawirusa nie jest tylko festiwal „Źródła Pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor 2020”, który właśnie powinien trwać (termin: 25-28 marca), ale też Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada”.

Tegoroczna „Maskarada” miała się odbyć w dniach 6-9 maja w Teatrze Maska. Niestety, przez koronawirusa i zakaz organizowania imprez masowych, „Maskarada” zostanie odłożona w czasie. „Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne” – poinformował w piątek Teatr Maska. 

Teatr o nowym terminie festiwalu ma poinformować, gdy wróci do „normalnego życia”. Przypomnijmy, zgodnie z decyzją Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, „Maska” dla widzów jest zamknięta już od końca lutego. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

A co z pozostałymi imprezami? 3 maja powinno odbyć się 17. Święto Paniagi. Tegoroczną odsłonę imprezy zaplanowano pod hasłem kultury amerykańskiej. Z kolei w dniach 26-28 czerwca zaplanowano 10. jubileuszową edycję Europejskiego Stadionu Kultury. Czy te dwie ważne dla Rzeszowa imprezy odbędą się?

– Na razie pracujemy nad nimi tak, jakby miały się odbyć zgodnie z planem. Obserwujemy to, co się dzieje w związku z epidemią koronawirusa. Będziemy reagować na bieżąco – mówi nam Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama