Zdjęcie: Pixabay

Na Podkarpaciu przybywa osób wyleczonych. Łącznie jest ich już 627. Jednocześnie nie maleje liczba nowych zakażeń, w środę w naszym regionie potwierdzono ich 17.  

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 380 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwach śląskim (113) i małopolskim (50).

W ciągu ostatniej doby zmarło kolejne 6 osób zakażonych koronawirusem. Wszystkie miały choroby współistniejące. Żadna z ofiar nie pochodzi z naszego regionu. 

Na samym Podkarpaciu potwierdzono w środę 17 zakażeń. Nowe przypadki to 5 kobiet i 3 mężczyzn z powiatu jarosławskiego (hospitalizacja i izolacje), kobieta i mężczyzna z powiatu przemyskiego (hospitalizacja i izolacja) kobieta i mężczyzna z Przemyśla (hospitalizacja i izolacja), 2 kobiety z Rzeszowa (hospitalizacja i izolacja), mężczyzna z powiatu przeworskiego (izolacja), mężczyzna z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja) oraz mężczyzna z Tarnobrzega (izolacja).

Liczba zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim wzrosła tym samym do 1122. 627 osób w naszym regionie wyzdrowiało, a 57 zmarło. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ostatnio wyleczonych jest 21. To 9 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 5 osób z powiatu przemyskiego, 4 osoby z powiatu przeworskiego, 2 osoby z powiatu stalowowolskiego oraz jedna osoba z Przemyśla.

Do wtorku na Podkarpaciu wykonano 50 603 testy na koronawirusa. W naszym regionie pod nadzorem sanepidu jest 8 osób. Na kwarantannie znajduje się 1918 osób, a w izolacji – 345. Hospitalizowane są z kolei 93 osoby. 

W Polsce na COVID-19 zachorowało dotychczas 41 167 osób, a 1642 zmarło.

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama