Zdjęcie: Pixabay

305 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Na Podkarpaciu odnotowano ich 9.

Najwięcej zakażeń potwierdzono na Śląsku – 77. Resort zdrowia jednocześnie podał, że zmarło 6 kolejnych osób, przypadki śmiertelne nie dotyczą Podkarpacia. 

Wśród 9 nowych zakażeń koronawirusem w naszym województwie, 6 jest w powiecie jarosławskim. COVID-19 potwierdzono u 4 kobiet i dwóch mężczyzn, którzy są hospitalizowani i izolowaniu.

Koronawirusa stwierdzono też u trzech mężczyzn z powiatu przemyskiego, Rzeszowa i powiatu stalowowolskiego. Dwaj pierwsi są izolowani, trzech przebywa w szpitalu. Liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 850.

Sanepid poinformował także o kolejnych 11 osobach, które wyzdrowiały: 8 mieszkańców powiatu jarosławskiego, dwóch z powiatu przeworskiego i mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. Wszystkich „ozdrowieńców” na Podkarpaciu jest już 460.

W naszym regionie dotychczas z powodu koronawirusa zmarło 55 osób. 

Do tej pory na Podkarpaciu przeprowadzono 44 552 testy na obecność koronawirusa. Pod nadzorem pozostaje 16 osób, 2717 poddano kwarantannie, a w izolacji przebywa 40 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach przebywa 95 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama