Zdjęcie: Pixabay

9 zakażonych koronawirusem przybyło w środę na Podkarpaciu. W naszym regionie wyleczono też następne 6 osób. 

O godz. 10:30 Ministerstwo Zdrowia podało informację 264 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej zachorowań potwierdzono w województwach śląskim (90) i małopolskim (43). W ciągu ostatniej doby zmarło kolejne 6 osób zakażonych koronawirusem. Wśród ofiar nie ma jednak nikogo z naszego regionu. 

We wtorek na Podkarpaciu odnotowano 9 zakażeń. Wśród nich są 4 kobiety i mężczyzna z powiatu jarosławskiego (izolacja), mężczyzna i kobieta z powiatu mieleckiego (izolacja), a także kobieta z Przemyśla i mężczyzna z powiatu przemyskiego (hospitalizacja). 

Tym sposobem liczba zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła w środę do 979. Ponad połowa osób wyzdrowiała, a 55 zmarło. 

Ostatnich wyleczonych jest 6. Większość z nich pochodzi z powiatu jarosławskiego, tylko jedna osoba pochodzi z powiatu przemyskiego. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W sumie na Podkarpaciu wykonano 46 542 testów. W naszym regionie pod nadzorem sanepidu pozostaje 23 osoby, na kwarantannie przebywa 2293, a w izolacji 324. Hospitalizowanych jest aktualnie 99 osób. 

W Polsce na COVID-19 zachorowało do tej pory 38 721 osób, a 1594 zmarło.

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama