Zdjęcie: Pixabay

400 nowych zakażeń, 12 osób zmarło – to najnowszy bilans skutków koronawirusa w Polsce. Na Podkarpaciu także są kolejne zakażenia i zgony.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że najwięcej nowych zakażeń odnotowano w Małopolsce – 97. Wśród ofiar śmiertelnych koronawirusa, dwa zgony stwierdzono na Podkarpaciu. 4 września w szpitalu w Jarosławiu zmarł 75-letni pacjent, mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Drugą ofiarą jest 93-letnia kobieta, która była pacjentką Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach w powiecie przemyskim. Kobieta zmarła 5 września.

Dotychczas na Podkarpaciu z powodu koronawirusa zmarło 94 osoby. We wtorek sanepid poinformował o kolejnych 16 osobach zakażonych:

– 7 osób z powiatu dębickiego (5 kobiet i 2 mężczyzn),

– 1 osoba z powiatu jarosławskiego (mężczyzna),

– 2 osoby z powiatu mieleckiego (2 kobiety),

– 1 osoba z powiatu przemyskiego (kobieta),

– 1 osoba z Przemyśla (kobieta),

– 3 osoby z powiatu rzeszowskiego (kobieta i 2 mężczyzn),

– 1 osoba z powiatu strzyżowskiego (mężczyzna).

Liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 2761. Sanepid poinformował także, że kolejne 59 osób wyzdrowiały to mieszkańcy 14 powiatów województwa. „Ozdrowieńców” jest już 1997. 

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 13 osób, 2349 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 529 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 141 osób.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama