Zdjęcie: DWOT
Reklama

Od wtorku (3 listopada) zostanie uruchomiony piąty w Rzeszowie punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19.

Nowy punkt drive-thru będzie w Podkarpackim Centrum Genetycznym „OncoGenLab” przy ul. Leszka Czarnego 4 D. Punkt będzie czynny w godzinach 10:00-12:00. – Tym samym, liczba wszystkich punktów na terenie naszego województwa wynosi 30 – przekazuje Rafał Śliż, rzecznik podkarpackiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

W punktach można wykonać bezpłatnie badanie po uzyskaniu skierowania od lekarza rodzinnego. Wybór punktu, w którym zostanie pobrany wymaz, zależy od pacjenta.

– Do badania jest wystarczający dokument tożsamości ze zdjęciem – instruuje Rafał Śliż. – Punkty pobrań mają różne godziny przyjmowania pacjentów, ale wszystkie działają przez cały tydzień, również w sobotę i niedzielę – dodaje.

Przedstawiciele podkarpackiego NFZ przypominają, że wykaz nowych punktów oraz zmiany godzin ich pracy, są dostępne na stronie pacjent.gov.pl. Przez całą dobę działa także bezpłatna infolinia NFZ: 800 190 590.

Pozostałe cztery punkty drive-thru w Rzeszowie działają w następujących miejscach:

– parking szpitala MSWiA przy ul. Krakowskiej (czynny w dni robocze od 10:00 do 12:00, w weekendy od 9:00 do 11:00), 

– Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego na ul. Poniatowskiego 4 (czynny cały tydzień od 7:30 do 12:30),

– Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 przy ul. Lwowskiej 60 (czynny codziennie od 9:50 do 14:00)

– Medyk, al. Rejtana 53, od 6:00 do 22:00.

Mieszkańcy Rzeszowa mogą też korzystać z punktów w Łańcucie i Kolbuszowej. Pełną listę miejsc z testami blisko Rzeszowa możecie sprawdzić TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: