Zdjęcie: Materiały klubu Loff
Reklama

W obawie przed koronawirusem rzeszowskie kluby muzyczne zawieszają swoją działalność. Wstrzymano dyskoteki i koncerty. 

TEKST JEST AKTUALIZOWANY 

Wśród klubów, które zawieszają działalność, są “Loff w “Pasażu Rzeszów” przy ulicy Słowackiego, a także “Piekiełko” w Galerii Rzeszów przy alei Piłsudskiego. Od najbliższego piątku oba będą nieczynne aż do odwołania. 

“W związku z zaleceniem Rządu RP o nakazie odwołania imprez masowych i unikaniu przebywania w większych grupach ludzi oraz w trosce o Wasze zdrowie informujemy, że planowane imprezy w klubie Piekiełko na przyszły weekend zostają odwołane. O kolejnych będziemy informować w najbliższym czasie” – czytamy na facebookowej stronie “Piekiełka”. 

Podobny komunikat pojawił się w czwartek na stronie klubu “Loff”. “Mamy ogromną nadzieję, że sytuacja na tyle szybko się ustabilizuje, że niebawem znowu wszyscy spotkamy się na parkiecie. Dbajcie o siebie!” – czytamy w mediach społecznościowych “Loffu”.

Jeśli zaś chodzi o “Browar Manufaktura”, który także znajduje się w “Pasażu Rzeszów”, póki co, ma funkcjonować bez zmian. – Decyzja ta może jednak ulec zmianie z godziny na godzinę – zastrzega menedżer “Manufaktury”.

W związku z koronawirusem imprezy odwołał również klub “Bajka” przy al. Piłsudskiego. “W trosce o Was wierzymy że lepiej przeczekać ten czas w domach, by później z podwójną energią wkroczyć na nasz Bajkowy parkiet” – poinformowała “Bajka”.

Ponadto, nie odbędzie się także piątkowy koncert Miuosh x FDG. Orkiestra – Powroty Tour  i sobotnia “Winda do Nieba” w klubie Lukr przy al. Kopisto. Obie imprezy będą w nowych terminach, jeszcze nie wiadomo jakich. 

“Nie pomagajmy koronawirusowi rozprzestrzeniać się! Uważajcie na siebie, przestrzegajcie zalecanych zasad i do zobaczenia” – napisał Lukr. 

Działalność zawiesza również klub “Pod Palmą” przy ulicy Cichej. Najbliższe wydarzenia (do 26 marca) zostają odwołane lub przeniesione na późniejszy termin. “Decyzja ta ma na celu zadbać o bezpieczeństwo uczestników, artystów oraz pracowników, które jest dla Nas najważniejsze” – poinformował klub. 

Decyzję o odwołaniu wszystkich imprez i koncertów do końca marca podjął także klub “Vinyl” (al. Piłsudskiego 21). “W sprawie zwrotów pieniędzy za zakupione bilety prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorami wydarzeń” – napisał klub “Vinyl”.

Podobną decyzję podjął “Underground” (ul. Matejki 10). Tu również zostały odwołane imprezy i koncerty do końca marca.  “Na pocieszenie dodamy, że wydarzenia te nie znikną bezpowrotnie a zostaną jedynie przesunięte do momentu kiedy sytuacja się ustabilizuje” – napisał “Underground”. 

W dniach 12-25 marca nieczynna będzie także “Niezła Sztuka” (ul. Sobieskiego 18).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: