Zdjęcie: Materiały klubu Loff

W obawie przed koronawirusem rzeszowskie kluby muzyczne zawieszają swoją działalność. Wstrzymano dyskoteki i koncerty. 

TEKST JEST AKTUALIZOWANY 

Wśród klubów, które zawieszają działalność, są „Loff w „Pasażu Rzeszów” przy ulicy Słowackiego, a także „Piekiełko” w Galerii Rzeszów przy alei Piłsudskiego. Od najbliższego piątku oba będą nieczynne aż do odwołania. 

„W związku z zaleceniem Rządu RP o nakazie odwołania imprez masowych i unikaniu przebywania w większych grupach ludzi oraz w trosce o Wasze zdrowie informujemy, że planowane imprezy w klubie Piekiełko na przyszły weekend zostają odwołane. O kolejnych będziemy informować w najbliższym czasie” – czytamy na facebookowej stronie „Piekiełka”. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podobny komunikat pojawił się w czwartek na stronie klubu „Loff”. „Mamy ogromną nadzieję, że sytuacja na tyle szybko się ustabilizuje, że niebawem znowu wszyscy spotkamy się na parkiecie. Dbajcie o siebie!” – czytamy w mediach społecznościowych „Loffu”.

Jeśli zaś chodzi o „Browar Manufaktura”, który także znajduje się w „Pasażu Rzeszów”, póki co, ma funkcjonować bez zmian. – Decyzja ta może jednak ulec zmianie z godziny na godzinę – zastrzega menedżer „Manufaktury”.

W związku z koronawirusem imprezy odwołał również klub „Bajka” przy al. Piłsudskiego. „W trosce o Was wierzymy że lepiej przeczekać ten czas w domach, by później z podwójną energią wkroczyć na nasz Bajkowy parkiet” – poinformowała „Bajka”.

Ponadto, nie odbędzie się także piątkowy koncert Miuosh x FDG. Orkiestra – Powroty Tour  i sobotnia „Winda do Nieba” w klubie Lukr przy al. Kopisto. Obie imprezy będą w nowych terminach, jeszcze nie wiadomo jakich. 

„Nie pomagajmy koronawirusowi rozprzestrzeniać się! Uważajcie na siebie, przestrzegajcie zalecanych zasad i do zobaczenia” – napisał Lukr. 

Działalność zawiesza również klub „Pod Palmą” przy ulicy Cichej. Najbliższe wydarzenia (do 26 marca) zostają odwołane lub przeniesione na późniejszy termin. „Decyzja ta ma na celu zadbać o bezpieczeństwo uczestników, artystów oraz pracowników, które jest dla Nas najważniejsze” – poinformował klub. 

Decyzję o odwołaniu wszystkich imprez i koncertów do końca marca podjął także klub „Vinyl” (al. Piłsudskiego 21). „W sprawie zwrotów pieniędzy za zakupione bilety prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorami wydarzeń” – napisał klub „Vinyl”.

Podobną decyzję podjął „Underground” (ul. Matejki 10). Tu również zostały odwołane imprezy i koncerty do końca marca.  „Na pocieszenie dodamy, że wydarzenia te nie znikną bezpowrotnie a zostaną jedynie przesunięte do momentu kiedy sytuacja się ustabilizuje” – napisał „Underground”. 

W dniach 12-25 marca nieczynna będzie także „Niezła Sztuka” (ul. Sobieskiego 18).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama