Zdjęcie: Materiały prasowe. Na zdjęciu dostawa od Restauracji Hoshi Sushi

Konkurencja na bok, teraz liczy się pomaganie – z takiego założenia wyszło kilka rzeszowskich restauracji i pizzerii. Postanowiły przygotować darmowy posiłek dla personelu medycznego zawalonego pracą w związku z epidemią koronawirusa. 

Od kilku dni w związku z epidemią koronawirusa w Polsce na najwyższych obrotach pracują służby medyczne – od sanitariuszy, przez pielęgniarki po lekarzy. Aby docenić ich ciężką pracę Spontaniczny Sztab Obywatelski, Stowarzyszenie Niskie Składki oraz Fundacja Otwarty Dialog postanowiły na stronie zrzutka.pl uruchomić akcję #PosiłekDlaLekarza.

W niedzielę o godz. 19:00 na koncie Zrzutki było już ponad 131 tys. zł. „Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych – i pozwolić skupić im się na walce z chorobą – chcemy zaoferować im darmowe posiłki z lokalnych restauracji” – czytamy w opisie zbiórki. 

„Każdy z nas może je opłacić, biorąc udział w zbiórce. Posiłki będą również rekompensowane dla osób przebywających w szpitalach i tych, które się nimi opiekują” – dodają organizatorzy.

Aby wesprzeć służbę medyczną w danym mieście restauracje firmy cateringowe, chcące wziąć udział w akcji powinny wypełnić formularz, który można znaleźć TUTAJ. W Rzeszowie w akcję włączyły się już cztery rzeszowskie lokale: restauracja Hoshi Sushi, Warsztat Pizza oraz pizzeria Toscana i Lychee 2.0 Cocktails & Restaurant. 

„Kochani, w tych trudnych czasach nie najważniejsze są pieniądze, a zdrowie. Aby wesprzeć tych, którzy ciężko nad tym pracują i nie mają czasu na odrobinę wytchnienia, postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę, by im też było łatwiej” – czytamy na Facebooku Hoshi Sushi.

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w tym też od personelu medycznego, który skorzystał z posiłku. „Dzię-ku-je-my!!! Strasznie miły gest w tym… średnim dniu. Dziękujemy i zdrowia życzymy„, 'Bardzo dziękujemy. Było pyszne” – napisał personel medyczny ze szpitala przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. 

„Dyżurni Technicy Elektroradiologii ze Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie z SOR-u serdecznie dziękują za niespodziankę, którą m.in. nam przygotowaliście. Jesteśmy bardzo wdzięczni. DZIĘKUJEMY za pamięć” – dodali. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Hoshi Sushi dla personelu szpitala „na górce” przygotowało 20 zestawów sushi wraz z Akita Sushi i 10 ramenów z Uki Ramen. – Jedzenie dostarczyliśmy ok. 15:00. Szefowa dyżurujących lekarzy myślała, że to żart, bądź ukryta kamera. W poniedziałek pomożemy lekarzom w szpitalu w Łańcucie – mówi Justyna Kubala, manager restauracji Hoshi Sushi.

Warsztat Pizza z kolei zamierza swoją specjalnością, czyli pizzą, wesprzeć Szpital MSWiA przy ul. Krakowskiej. „Aby wesprzeć tych, którzy ciężko pracują dbając o nasze zdrowie my również postanowiliśmy pomóc. Właśnie kręcimy pizze, które pojadą do Szpitala MSWiA. Kto może, ten niech dołoży swoich starań, żeby to wszystko skończyło się jak najszybciej”. 

W poniedziałek pracownikom szpitala MSWiA pizzę zamierza dostarczyć pizzeria Toscana Rzeszów. „Odkładamy konkurencję na bok, oddziałów jest wiele, więc codziennie będziemy się zmieniać, dziś pomaga Warsztat Pizza, jutro Toscana. Prosimy również o pomocną dłoń od innych restauracji. Razem damy radę” – napisała Toscana. 

Szpitalom pomaga też branża urodowa. Manimi Profesjonalna Stylizacja Paznokci w niedzielę przekazała dla szpitala w Łańcucie środki dezynfekujące i rękawiczki.

– Nie tylko restauracje pomagają, te mniejsze firmy także – napisała do nas Sylwia, Czytelniczka Rzeszów News. 

 
 
Zdjęcie: Materiały prasowe. Na zdjęciu dostawa od Restauracji Hoshi Sushi

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama