Zdjęcie: Materiały prasowe

Władze Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Politechniki Rzeszowskiej zdecydowały o czasowym ograniczeniu zajęć tradycyjnych w siedzibie uczelni. Powodem pogarszająca się sytuacja pandemiczna w kraju. 

Na większości kierunków we WSIiZ zajęcia, które miały odbywać się w formie tradycyjnej w siedzibie uczelni, zrealizowane zostaną zdalnie. Harmonogram pozostaje bez zmian. Nowe zalecenie obowiązują od 20 marca do końca kwietnia br.

– To, czy od maja wrócimy do zajęć realizowanych tradycyjnie, będzie zależało od sytuacji epidemicznej – ogłosił dr Wergiliusz Gołąbek, rektor WSIiZ.

Przejście w całości na zajęcia zdalne nie dotyczy kierunków: fizjoterapia, pielęgniarstwo, kosmetologia i zarządzanie – ścieżki anglojęzyczne, a także kursów językowych.

Najważniejsze zdrowie i życie

Podobny komunikat wydała także Politechnika Rzeszowska. Tam przejście na naukę zdalną rozpoczęło się 17 marca i potrwa przynajmniej do 3 maja.

Wyjątek stanowią badania konieczne do przygotowania pracy dyplomowej. Z zachowaniem reżimu sanitarnego będą mogły być prowadzone w siedzibie uczelni.

– […] Byliśmy jedną z uczelni, która najdłużej próbowała w sposób w pełni bezpieczny, ale po części stacjonarny realizować Wasze programy kształcenia. Jest jednak coś, co jest dla nas najważniejsze: czyli zdrowie studentów i pracowników PRz! – zakomunikowała uczelnia na swoim Facebooku.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama