Zdjęcie: Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski od wtorku, 17 marca, zamyka się na osoby postronne. Bieżące sprawy będzie można załatwić tylko telefonicznie lub mailowo. 

W obawie przed koronawirusem zajęcia na polskich uczelniach zostały zawieszone do 25 marca. Wolne dla studentów nie oznacza, że wolne mają pracownicy. Dlatego w poniedziałek prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, wydał specjalne rozporządzenie dotyczące funkcjonowania uczelni w okresie epidemii.

Jedna z najważniejszych informacji to taka, że budynki uczelni zostają zamknięte dla osób postronnych. Wejścia do budynków UR zostają ograniczone do minimum. „Zaleca się pozostawienie jednego otwartego wejścia do każdego budynku, co umożliwia monitorowanie osób wchodzących do obiektu” – czytamy w rozporządzeniu rektora UR.

Zamknięte zostają także wszystkie punkty gastronomiczne, które funkcjonują na terenie UR. Prof. Czopek odwołał również wszystkie zaplanowane spotkania, obrady, obrony, posiedzenia rad i komisji. Poinstruował także, że obecnie jedyną osobą, która może zwołać spotkanie w trybie nadzwyczajnym na uczelni, jest on sam. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rektor UR zalecił także swoim pracownikom pracę zdalną i wprowadzenie systemu dyżurowego w dziale administracji uczelni. Prof. Sylwester Czopek zalecił również załatwianie spraw administracyjnych mailowo lub telefonicznie. Przykładowo ważne dokumenty można zeskanować i przesłać mailem. Warunek? Czytelna pieczątka. 

Jeśli ktoś musi przekazać dokumenty bezpośrednio, może to zrobić tylko i wyłącznie za pośrednictwem kancelarii UR (al. Rejtana 16 c). Nowe zasady funkcjonowania UR wchodzą w życie od wtorku (17 marca) i obowiązują do odwołania. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama