Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Polskie Linie Lotnicze LOT we wtorek (7 kwietnia) organizują lot specjalny z Mediolanu przez Rzym do Rzeszowa. 

Jak informuje strona rządowa, po przylocie do Polski, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie kraju, wszystkie osoby zostaną objęte obowiązkową 14-dniową kwarantanną w Ośrodku „Rewita Solina”. Zostaną tam przewiezione bezpośrednio z lotniska w Jasionce koło Rzeszowa. Wylot z Mediolanu (lotnisko Malpensa, Terminal 2) planowany jest o godz. 10:45, wylot z Rzymu (lotnisko Fiumicino) o godz. 12:25.

Wszystkie osoby, które mają prawo wjazdu do Polski, zainteresowane zakupem biletów na wybrany odcinek lotu (Mediolan-Rzeszów lub Rzym-Rzeszów) proszone są o przesłanie do poniedziałku (6 kwietnia) do 12:00 na adresy mailowe KG RP w Mediolanie i WK w Rzymie (w zależności od miejsca, z którego będą rozpoczynały podróż) karty lokalizacyjnej (do pobrania TUTAJ lub TUTAJ): mediolan.kg.dyzurny@msz.gov.pl; rzym.amb.wk@msz.gov.pl. 

Sprzedaż biletów na każdy z odcinków lotu (Mediolan – Rzeszów lub Rzym – Rzeszów) odbywa się jedynie poprzez Contact Center LOT po wysłaniu za pośrednictwem urzędów konsularnych kart lokalizacyjnych, na podstawie których zostanie utworzona lista pasażerów. Contact Center LOT skontaktuje się telefonicznie z każdą z osobą znajdującą się na liście i uprawnioną do wejścia na pokład samolotu, w celu sprzedaży biletów.

Należy przygotować kartę kredytową (lub inną kartę umożliwiającą płatność on-line), by zapłacić za bilet. W przypadku dodatkowych pytań można się kontaktować telefonicznie z Placówkami RP we Włoszech, w Mediolanie: +39 02 45381501, +39 02 45381503, +39 335 5685786; w Rzymie: +39 06 36204302, +39 06 36204318, +39 335 5995212.

Jakie warunki w Ośrodku? 

Ośrodek Wypoczynkowy „Rewita” w Solinie – Jawor do kwarantanny przeznaczy budynek „Modrzew”, który jest wyposażony w dwa oddzielne wejścia na każde piętro. Na trzech piętrach znajdują się 62 pokoje 3-osobowe, każde z łazienką i balkonem oraz 6 pokoi 2-osobowych, każdy z łazienką i balkonem. Służby medyczne zakwaterowane będą w oddzielnym budynku „Jawornik”.

Ośrodek zapewni w okresie kwarantanny 3 posiłki dziennie, podawane w pojemnikach jednorazowego użytku. W przypadku potrzeby zakupu dodatkowych produktów spożywczych będzie to możliwe przez obsługę Ośrodka, po wcześniejszym wpłaceniu na rachunek bankowy Ośrodka potrzebnej kwoty. W każdym pokoju dostępny będzie czajnik elektryczny, kawa, herbata i cukier.

Należy zabezpieczyć się w środki higieny osobistej. Ich zakup będzie mógł być zrealizowany na wspomnianych zasadach. W Ośrodku nie jest dostępna TV ani wi-fi (jedynie słaby internet – połączenie radiowe). Z zasadami odbywania kwarantanny w Ośrodku będzie można zapoznać się na miejscu.

Koniec akcji „Lot do domu”

W niedzielę polski rząd ogłosił koniec akcji „Lot do domu”. Zostanie ona teraz przekształcona w „Cargo dla Polski”. „W ramach utworzonego mostu powietrznego między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Chin transportujemy niezbędne materiały służące w walce z pandemią oraz sprzęt zapewniający bezpieczeństwo polskim służbom medycznym” – napisał na Twitterze Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W ramach akcji „Lot do domu”, która trwała od 15 marca, do Polski – według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych – wróciło ponad 55 tys. Polaków. Akcja, w związku z światową pandemią koronawirusa, miała umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. Organizowane były rejsy czarterowe z różnych regionów świata – w sumie 388 lotów z 71 lotnisk na całym świecie. 

W niedzielę odbyło się jeszcze siedem czarterów, m.in. z Bergen, Dublina i Londynu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama