Reklama

Jeszcze dziś (31 lipca) miasto Rzeszów ogłosi przetarg na budowę zadaszenia kortów tenisowych przy Rzeszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Budowa ma ruszyć po wakacjach.

Koszt zadaszenia kortów ROSiR szacowany jest na ok. 1 mln złotych. Połowa pieniędzy pochodzić będzie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które zdecydowało się w 50 procentach dofinansować inwestycję. Dla miasta to jedna z ważniejszych inwestycji. Urzędnicy przekonują, że w stolicy Podkarpacia jest bardzo duże zainteresowanie grą w tenisa.

Nie jest też tajemnicą, że fanem tego sportu jest prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.  – Obłożenie takich obiektów sportowych, jak korty, jest praktycznie 100-procentowe. Chcemy, aby w sezonie jesienno-zimowo-wiosennym tenisiści mieli do dyspozycji dodatkowe kryte korty – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Na początku 2014 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło „Program budowy hal tenisowych na rok 2014”. – Termin składania dokumentów jednak krótki, bo tylko do 31 marca. Na szczęście, termin został przedłużony do końca kwietnia. Dzięki temu zdążyliśmy z dokumentami – wyjaśnia Pawlak.

Na terenie ROSiR-u są cztery odkryte korty. Ich nawierzchnia zrobiona jest z mączki ceglanej. Zadaszone zostaną dwa z nich. Projekt przewiduje, że ściany będą z drewna klejonego, a zadaszenie z tworzywa sztucznego.  Zadaszenie ma być mobilne – latem będzie można je rozsuwać.

Zmieniona zostanie również nawierzchnia tych dwóch kortów. Nowa będzie z tworzywa sztucznego. Zadaszone korty będą miały również  sztuczne oświetlenie. Przetarg na wykonanie inwestycji zostanie ogłoszony jeszcze dziś, a wybór wykonawcy planowany jest jeszcze w sierpniu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.