Zdjęcie: ZUS

W poniedziałek (11 grudnia) rzeszowski oddział ZUS będzie udzielał telefonicznych porad na temat przekazywania korekt dokumentów rozliczeniowych.

Od 2022 roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych (deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów miesięcznych).

Płatnik składek może przekazywać korekty dokumentów w następujących terminach: za okresy od stycznia 1999 r. do grudnia 2021 r. – do 1 stycznia 2024 r., za okresy od stycznia 2022 r. – do 5 lat od terminu płatności składek za dany miesiąc kalendarzowy.

Po upływie tych terminów korekty mogą być sporządzane tylko z urzędu przez ZUS i tylko na koncie ubezpieczonego. Korekty takie ZUS wykona na podstawie prawomocnego wyroku sądu lub prawomocnej decyzji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– W wyniku tych korekt nie nastąpią żadne zmiany w rozliczeniach z płatnikiem składek – tłumaczy Wojciech Dyląg, rzecznik ZUS na Podkarpaciu. 

Więcej informacji na ten temat będzie można uzyskać podczas dyżuru telefonicznego. Eksperci ZUS będą odpowiadać na pytania w poniedziałek (11 grudnia), od godz. 9:00 do 10:30, pod numerem telefonu: 17 858 61 85.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama