Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Na granicy z Ukrainą tysiące ludzi. Żeby usprawnić transport uchodźców, na podkarpackim odcinku autostrady A4, powstał korytarz humanitarny.

 – Aby nie tworzyć zatorów na odcinku autostrady przed samym przejściem granicznym w Korczowej, przepuszczane będą tylko pojazdy mieszkańców terenów przygranicznych oraz osób chcących przekroczyć granicę z Ukrainą – poinformowała w niedzielę Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Pozostali będą kierowani na parking buforowy zlokalizowany w obrębie węzła autostradowego Przemyśl. Parking przeznaczony jest dla osób oczekujących na przyjęcie lub transport uchodźców – wyjaśnia Rarus.

Uchodźcy, którzy pieszo przekroczą granicę w Korczowej, autokarami będą dowożeni na parking w obrębie węzła Przemyśl, skąd odbierani będą przez osoby na nie oczekujące. Na węźle autostradowym Przemyśl zlokalizowano posterunki policji. Funkcjonariusze udzielają niezbędnych informacji oraz kierują ruchem.

Na A4 ustawiono oznakowanie informujące o zmianach w organizacji ruchu. Dodatkowo na tablicy elektronicznych w obrębie MOP Kaszyce wyświetlane są informacje o utrudnieniach na węźle Przemyśl. 

Mapa GDDKiA. Nowa organizacja ruchu na autostradzie A4

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama