Zdjęcie: Materiały prasowe

Zaciągnięcie pożyczki wiąże się zazwyczaj z kosztami takimi jak prowizje i oprocentowanie kredytu. Korzyścią jest jednak gotówka, którą można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Taka forma zaciągani zobowiązania jest jednak coraz bardziej popularna, dlatego firmy pożyczkowe prześcigają się w tym, aby przyciągnąć do siebie potencjalnego pożyczkobiorcę. Na jakie bonusy może liczyć pożyczkobiorca? O co pytać?

Problem ze spłatą raty w terminie

Ten, kto zaciągnął pożyczkę, w wyniku różnych sytuacji losowych, może mieć problem z terminową spłatą raty pożyczki. Warto się zabezpieczyć na tę ewentualność i dowiedzieć się jeszcze przed zaciągnięciem zobowiązania, jakie jest postępowanie firmy pożyczkowej w takiej sytuacji. Przykładowo firma Provident zaleca, aby w pierwszej kolejności skontaktować się ze swoim Doradcą Klienta, to z nim ustala się plan rozwiązania problemu.

Elastyczny Plan Spłat

Niektóre z firm pożyczkowych oferują okresowe przerwy w spłacie pożyczki. Jest to kolejne udogodnienie przeznaczone dla klientów zainteresowanych zaciągnięciem pożyczki. To swego rodzaju poduszka bezpieczeństwa dla tych, którzy narażeni są na utratę dochodu, albo mają niespodziewane wydatki, takie jak np. remont mieszkania lub samochodu.

Zmiana zdania – odstąpienie od umowy

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Osoba zaciągająca kredyt powinna również mieć możliwość zrezygnowania z zaciągnięcia pożyczki online, czyli odstąpienia od umowy. Jest to gwarancja, która wynika z Ustawy o kredycie konsumenckim. Warto wiedzieć, że klient ma prawo odstąpić od umowy pożyczki online bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty zawarcia. Niepokój i wątpliwości powinny obudzić oferty, które nie zawierają takiej opcji dla kredytobiorcy.

Nie zawsze należy podać cel przeznaczenia pieniędzy z pożyczki internetowej

Dla niektórych przeszkodą, a właściwie powodem nieotrzymania kredytu lub pożyczki online jest nieodpowiedni cel przeznaczenia pieniędzy. Okazuje się jednak, że nie zawsze należy go podawać, tak jest w przypadku pożyczek od firmy Provident. W tym układzie można przeznaczyć pieniądze na dowolnie wybrany przez siebie cel. Zasada ta obowiązuje zarówno przy małych kwotach, jak i tych trochę większych.

Podawanie danych pracodawcy

W przypadku starania się o pożyczkę gotówkową nierzadko wymagane jest to, aby osoba starająca się o pieniądze na prośbę pożyczkodawcy udostępniła informacje na temat pracodawcy. Tutaj również okazuje się, że nie zawsze musi być to wymagane. Przykładowo firma Provident prosi o podanie nazwy pracodawcy, jednak jest to robione tylko w celach informacyjnych. Pożyczkodawca nie kontaktuje się później z wspomnianym pracodawcą w celu weryfikacji zatrudnienia.

Reklama