Kosmetyki do makijażu - jak kupować je taniej
DrMax - kosmetyki do makijażu - jak kupować je taniej. Zdjęcie:

Rosnące na skutek inflacji ceny sprawiają, że przykładamy dużo większą wagę do wydawanych pieniędzy. Są jednak produkty bez których ciężko się obyć. Dla wielu kobiet w tej grupie znajdują się kosmetyki do makijażu. Aby nie rezygnować z make-upu na skutek podwyżek cen takich produktów, warto wiedzieć, w jaki sposób nabywać je po niższej cenie. Jak kupować taniej kosmetyki do makijażu?

Kosmetyki do makijażu w drogeriach internetowych

Jednym z najprostszych sposobów, aby kupować taniej kosmetyki do makijażu, jest robienie zakupów w drogeriach internetowych. Często oferują one swoim klientom znacznie bardziej atrakcyjne ceny tych samych produktów niż sklepy stacjonarne. Jest to spowodowane faktem, iż nierzadko koszt prowadzenia sklepu stacjonarnego jest dużo wyższy niż internetowego.

Dodatkowo wiele punktów znajdujących się w galeriach czy innych często uczęszczanych miejscach z racji swojej lokalizacji na wszystkie produkty nakłada znacznie wyższe marże niż drogerie online. Niektóre kosmetyki do makijażu, zwłaszcza te o leczniczym działaniu takie jak pudry czy podkłady, które dostępne są wyłącznie w aptekach, stacjonarnie nierzadko są znacznie droższe niż online na przykład na stronie Dr.Max.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Promocje i kody rabatowe na kosmetyki do makijażu

Kupując kosmetyki do makijażu niezależnie od tego czy online, czy też stacjonarnie, warto korzystać z promocji. Niektóre produkty podczas akcji promocyjnych są przecenione nawet o kilkadziesiąt procent. Jest to więc spora oszczędność dla naszego budżetu. Jeżeli znajdziemy kosmetyk którego na co dzień zużywamy spore ilości i wiemy, że jest sprawdzony i dobrze współgra z naszą cerą, wtedy warto zrobić sobie zapas i kupić na takiej promocji kilka sztuk, dzięki czemu przez najbliższych kilka miesięcy nie będziemy musieli robić ponownych zakupów.

Dodatkowo wiele marek, sklepów internetowych i aptek w swoich social mediach organizuje na przykład krótkoterminowe akcje rabatowe, kiedy używając określonego kodu, otrzymujemy kilkanaście lub kilkadziesiąt procent zniżki na wybrane produkty. Dlatego warto śledzić profile swoich ulubionych marek kosmetycznych i drogerii.

Tańsze odpowiedniki

Kolejnym sposobem, który pozwala na oszczędność pieniędzy podczas zakupów kosmetycznych, jest stosowanie odpowiedników droższych produktów. Wiele kosmetyków ma zbliżony do siebie skład i właściwości, a także działanie, lecz różnica cenowa między nimi wynosi nawet kilkaset procent. Warto więc przeglądnąć grupy w social mediach czy fora internetowe, gdzie użytkowniczki bardzo często polecają sobie dobre zamienniki znanych kosmetyków. Może w naszym przypadku również się sprawdzą.

Reklama