Zdjęcie: NASA

Solidna dawka wiedzy kosmicznej, praktyczne warsztaty, inspirujące wykłady. W czwartek w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza 4 w Rzeszowie odbędzie się pierwszy Podkarpackie – Space Day.

Od 25 lat, z inicjatywy Lockheed Martin Corporation i NASA, obchodzony jest Światowy Dzień Kosmosu. – To doskonała okazja do tego, aby docenić oraz lepiej poznać dotychczasowe odkrycia związane z kosmosem i zainspirować uczniów, studentów i naukowców do dalszych działań – uważają twórcy Space Day. 

Podkarpackie – Space Day, organizowane przez Podkarpackie Centrum Innowacji, jest regionalną odsłoną Światowego Dnia Kosmosu. To dzień informacyjno-promocyjny projektu PCI Space Exploration. Jego celem jest wsparcie uczniów i studentów, którzy są autorami projektów i prototypów rozwiązań w obszarze lotnictwa i kosmonautyki na Podkarpaciu.  

Marcin Rudnicki, pośrednik między światem IT i biznesu w Space Exploration, mówi, że  Space Day to dzień pełen inspiracji związanych z eksploracją przestrzeni kosmicznej. – Będziemy rozmawiać i poznawać aktualne trendy w sektorze lotniczo-kosmicznym, poznamy lepiej projekty rozwijane na Podkarpaciu – zapowiada Rudnicki. 

Jego zdaniem, Space Day jest dobrym punktem na podsumowanie dotychczasowych efektów realizacji Space Exploration. – Ale też punktem rozmowy o tym, jakie projekty chcemy rozwijać razem na Podkarpaciu, w PCI ProtoLab – podkreśla Marek Rudnicki. 

Space Day to wydarzenie dla każdego młodego mieszkańca Podkarpacia, który chce lepiej poznać zagadnienia eksploracji przestrzeni kosmicznej od strony prawnej, technologicznej i nie tylko. Wśród gości zaproszonych znaleźli się przedstawiciele Polskiej Agencji Kosmicznej, Lockheed Martin Corporation i Klastra Technologii Kosmicznych. 

Space Day ma być wydarzeniem pełnym dyskusji panelowych z udziałem ekspertów branżowych poświęconych aktualnym i przyszły trendom w sektorze lotniczo-kosmicznym. To również dzień warsztatów, które są dobrą okazją dla zespołów szkolnych i studenckich, aby zaprezentować wypracowane rozwiązania o tematyce kosmicznej.

Współorganizatorami wydarzenia jest ELSA Rzeszów i zespół Supercluster. Udział w Space Day jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji. Wszelkie informacje na temat Podkarpackie – Space Day oraz link do rejestracji są na stronie event.pcinn.org/spaceday.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama