Zdjęcie: Śląska policja

Dramatyczne skutki sobotniego wypadku na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach na Śląsku. W zderzeniu busa z autokarem zginęło 9 osób! 7 z nich to mieszkańcy Podkarpacia. 

Do tragedii doszło ok. godz. 22:30 przed zjazdem na autostradę A4 w pobliżu węzła Kleszczów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że bus jadący od Gliwic w stronę Wrocławia, przewrócił się na jezdnię i sunąc po niej znalazł się na przeciwległym pasie ruchu.

– Wtedy w dach renault traffica wjechał autokar. Siła uderzenia była tak duża, że bus został całkowicie zmiażdżony – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. 

Niestety, zginęły wszystkie osoby, które podróżowały busem. Łącznie 9 osób. To pięciu mężczyzn i cztery kobiety w wieku od 23 do 59 lat. Rannych zostało również 6 pasażerów autokaru (podróżowało nim 49 osób) i kierowca, który został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.

Policjanci pracowali całą noc na miejscu wypadku. Zabezpieczyli ślady, które pomogą wyjaśnić, dlaczego bus przewrócił się na jezdnię. Według RMF FM do wypadku doszło, kiedy kierujący autem osobowym próbował wyprzedzić jadący przed nim autobus.

„Nie zauważył jednak jadącego z naprzeciwka busa pasażerskiego. Kierujący osobówką zjechał w zarośla, zaś kierujący busem chcąc uniknąć zderzenia z autem osobowym zjechał na pobocze” – podało radio RMF FM. 

W niedzielę Prokuratura Okręgowa w Gliwicach poinformowała, że policjanci zatrzymali 67-letniego kierowcę osobówki, który, choć nie uczestniczył w wypadku, mógł doprowadzić do tragedii. Mężczyzna ma być przesłuchany w poniedziałek. 

7 ofiar z Podkarpacia

W niedzielę Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego, poinformowała, że większość (7 osób) ofiar śmiertelnych wypadku to mieszkańcy Podkarpacia: 4 z powiatu lubaczowskiego, dwie z jarosławskiego i jedna ze strzyżowskiego. Kolejne dwie ofiary to jedna osoba z województwa lubuskiego i kierowca – obywatel Słowacji, który posiadał kartę Polaka. 

– Wojewoda w porozumieniu z władzami samorządowymi uruchomiła pomoc psychologiczną dla bliskich ofiar. Łączymy się w bólu ze wszystkimi, którzy w tragicznym wypadku stracili swoich bliskich – przekazała w komunikacie Małgorzata Waksmundzka-Szarek. 

https://www.youtube.com/watch?v=-pksARC9ec8

https://twitter.com/JWieczorekPL/status/1297461872321540098

Zdjęcie: Policja Śląska
Zdjęcie: Śląska policja
Zdjęcie: Śląska policja

(cm, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama