Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
Reklama

Dwie firmy ubiegają się o zaprojektowanie budowy ronda i wiaduktu na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Kwiatkowskiego w Rzeszowie. 

Budowę ronda i wiaduktu na tym skrzyżowaniu podpowiedzieli miastu naukowcy Politechniki Rzeszowskiej. Twierdzą, że takie rozwiązanie usprawni ruch na jednych z najbardziej zakorkowanych skrzyżowań w Rzeszowie.

Powstały symulacje ruchu w godzinach porannych i popołudniowych po wybudowaniu wiaduktu i ronda. Ma to być pierwszy etap usprawniania połączenia osiedli Drabinianka i Budziwój z rzeszowskim śródmieściem. Drugim jest przebudowa ul. Kwiatkowskiego.

Ale najpierw trzeba wybrać projektanta wiaduktu i ronda. Miasto przewidywało, że na projekt wyda 1,2 mln zł, licząc jednocześnie, że otrzyma go jesienią 2023 roku. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy: rzeszowski Promost i PBW Inżynieria z Wrocławia.

Ich oferty są jednak znacznie wyższe od kwoty jaką zaplanowało wydać miasto. Promost za przygotowanie projektu chce 2,6 mln zł, a PBW Inżynieria niewiele więcej – 2,7 mln zł. Obie oferty są teraz analizowane przez miejskich urzędników. 

– Pod kątem formalnym. Sprawdzamy, czy oferty zgadzają się z tym o co występowaliśmy – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Kolejnym krokiem będzie decyzja, czy przetarg unieważnić i go powtórzyć lub dołożyć brakujące pieniądze. 

– Tej decyzji należy się spodziewać najwcześniej w przyszłym tygodniu – słyszymy w ratuszu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama