Kapitan Tadeusz Wrona podpisał się na modelu Boeinga 767 z klocków Lego wykonanego przez studentów Politechniki Rzeszowskiej. Samolot zostanie przekazany na aukcję 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

[Not a valid template]

 

„Państwa pomysł na wykonanie modelu B 767 z klocków Lego i cel, dla którego ów model został przeznaczony bardzo mi się podoba. Z przyjemnością podpiszę się na nim i proszę mi wierzyć traktuję Waszą prośbę jako szczególne wyróżnienie” – odpisał kpt. Wrona na zaproszenie studentów.

Model samolotu z klocków, który powstał w Politechnice Rzeszowskiej, zbudowali studenci z Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych z Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. W opracowaniu projektu uczestniczyli także studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Lotników. Model ma ok 1 m długości i ok. 1,5 m rozpiętości skrzydeł. Został zbudowany z ponad 7,5 tys. klocków Lego.

– Sam pomysł zbudowania takiego samolotu z klocków Lego jest owocem nieco przypadkowej burzy mózgów podczas jednego z festiwali naukowych, w którym braliśmy udział.  Wówczas pojawiła się propozycja zbudowania czegoś dużego i niepowtarzalnego, a ponieważ Politechnika Rzeszowska jest kojarzona z lotnictwem postanowiliśmy, że to musi być samolot. Najlepiej jakiś wyjątkowy – tak jak cel, na który jest przeznaczony. Słynny Boeing 767 pilotowany przez kpt. Tadeusza Wronę – absolwenta Politechniki Rzeszowskiej  był więc najlepszym rozwiązaniem  – mówi Katarzyna  Hadała, koordynatorka projektu w Politechnice Rzeszowskiej.

Osoby, które budowały Boeing 767, już wcześniej wykorzystywały m.in. klocki Lego do konstruowania robotów na zajęciach uczelni. Są także prezentowane w różnych pokazach naukowych.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama