Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Rzeszowscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież miedzianych rynien z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Okoliczności kradzieży rynien wyjaśniali policjanci z komisariatu w Śródmieściu. W marcu, w ciągu 7 dni, złodziej trzykrotnie z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie przy ul. 3 Maja ukradł fragmenty miedzianych rynien. Ostatni raz w miniony wtorek.

Dyrekcja muzeum powiadomiła policję. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie ustalili, że sprawcą kradzieży rynien może być 27-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna został zatrzymany w ubiegłą środę, trafił do policyjnego aresztu. 

Z ustaleń policjantów wynika, że 27-latek ukradzione fragmenty rynien sprzedawał na skupie złomu. Ich wartość oszacowano na 4,2 tys. zł. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień.

– Policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama