Reklama

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże i włamania do samochodów. Razem ze wspólnikiem „specjalizowali się” w kradzieżach fiatów cinquecento. Auta cięli na części i sprzedawali na złom.

Informacje o osobach podejrzanych o kradzieże fiatów cinquecento uzyskali policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Funkcjonariusze wyjaśniali sprawę włamania i kradzieży samochodu, do którego doszło w kwietniu br. Z informacji wynikało, że skradziony samochód został przewieziony do miejscowości na terenie powiatu leżajskiego. Kupił go mieszkaniec tego powiatu, właściciel posesji, na której kilka dni temu policjanci znaleźli pocięte i przygotowane do sprzedaży na złom cinquecento oraz tablice rejestracyjne pojazdu.

Dzień później kryminalni zatrzymali 22-letniego mieszkańca Rzeszowa podejrzanego o włamanie i kradzież auta. Części samochodu policjanci znaleźli również w miejscu zameldowania 22-latka. Policjanci zatrzymali również mężczyznę, który pomagał w pocięciu samochodu i zeszlifowaniu numerów identyfikacyjnych. 22-latek i 25-latek z Boguchwały trafili do policyjnego aresztu.

Okazało się, że 22-latek może być zamieszany w kradzieże innych fiatów cinquecento. Z informacji policjantów wynikało, że we wrześniu i październiku 2013 roku wspólnie z kolegą włamał się i ukradł przynajmniej trzy cinquecento. Motywy działania był podobne. Skradzionymi autami przejeżdżali do miejscowości w pobliżu Sędziszowa, gdzie rozbierali je na części, cięli karoserie i sprzedawali na złom.

Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście przedstawili 22-latkowi zarzuty m.in. czterech kradzieży z włamaniem i usuwania oznaczeń towaru. 25-latek odpowie za usuwanie oznaczeń identyfikacyjnych samochodu. W sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające. Policjanci poszukują jeszcze jednego mężczyzny, który jest podejrzewany o włamania i kradzieże fiatów wspólnie z 22-latkiem.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: