Zdjęcie: Pixabay

Na ponad 5500 zł szacuje straty jedna z rzeszowskich drogerii, która regularnie była okradana. Według policji, przez 17-latka i jego o rok starszego kolegę. 

Policjanci z rzeszowskiej komendy wyjaśniali okoliczności powtarzających się kradzieży w jednej z rzeszowskich drogerii. W październiku i listopadzie nieznani sprawcy kilka razy ukradli w tym sklepie kosmetyki o wartości ponad 5,5 tys. zł.

Wniosek o ściganie złodziei złożył przedstawiciel sklepu. Sprawców poszukiwali rzeszowscy kryminalni. Z ich ustaleń wynikało, że kosmetyki kradli ci sami sprawcy. Kryminalni w miniony wtorek i w środę zatrzymali obu mężczyzn.

– Okazali się nimi 17-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego i jego o rok starszy kolega z powiatu łańcuckiego – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Policjanci z komisariatu w Śródmieściu przesłuchali podejrzanych, którzy – jak ustalono w postępowaniu – z kradzieży uczynili sobie źródło utrzymania. Młodym mężczyznom przedstawiono zarzuty dwóch kradzieży dokonanych wspólnie i w porozumieniu.

– Oprócz tego, starszy z nich usłyszał trzy kolejne zarzuty dotyczące kradzieży, których dopuścił się sam. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik Szeląg. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama