Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. Na zdjęciu jeden z podejrzanych Gruzinów
Reklama

Najpierw przebili oponę w samochodzie, potem śledzili kierowcę, a gdy ten zatrzymał się, by oponę wymienić, to go okradli. Rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech obcokrajowców.

Do zdarzenia doszło 17 listopada br. Pokrzywdzony jest obywatelem Ukrainy. To on został okradziony na parkingu przy ul. Warszawskiej w Rzeszowie, gdzie wymieniał koło z przebitą oponą. Policjanci od początku podejrzewali, że Ukraińca okradziono metodą „na kolec”.

Ustalaniem tożsamości sprawców zajmowali się m.in. policjanci z wydziału kryminalnego komendy miejskiej. We wtorek dowiedzieli się, że mężczyźni, mogący mieć związek z kradzieżą, przebywają w jednym z podrzeszowskich hoteli.

– Policjanci w pokoju zatrzymali czterech mężczyzn: trzech obywateli Gruzji i obywatela Ukrainy – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Dowody zebrali funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Okazało się, że obywatela Ukrainy okradli dwaj Gruzini w wieku 46 i 35 lat. Tego dnia obserwowali samochód pokrzywdzonego. W rejonie al. Kopisto, 46-latek przeciął oponę w fiacie ducato Ukraińca. Następnie podejrzani pojechali za nim na ul. Warszawską.

– Tam mężczyzna zatrzymał się, aby wymienić koło. Podczas naprawy skorzystali z nieuwagi pokrzywdzonego i ukradli z jego auta pieniądze – twierdzi rzecznik Szeląg. Jak udało nam się dowiedzieć, Ukrainiec stracił kilkanaście tysięcy złotych. 

Gruzini usłyszeli zarzut kradzieży wspólnie i w porozumieniu. 46-latek usłyszał jeszcze zarzut paserstwa, policjanci znaleźli przy nim telefon pochodzący z przestępstwa. Dwaj pozostali mężczyźni nie brali udziału w kradzieży, po przesłuchaniu zostali zwolnieni.

W Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów zapadła decyzja, że wobec podejrzanych Gruzinów zostaną zastosowane policyjne dozory. Grozi im do 5 lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama