Zdjęcie: Krajowa Administracja Skarbowa
Reklama

Do 8 listopada trwa nabór do pracy w Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu. Do obsadzenia jest 30 stanowisk. 

Jak poinformowała mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, w strukturach podkarpackiej KAS pracuje obecnie ponad 1100 osób. KAS powstała w 2017 roku w wyniku połączenia organów skarbowych i celnych. “Lubisz pracować w dynamicznym otoczeniu? Nie boisz się nowych wyzwań? Sprawdź, czy to Ty masz szansę na mundur funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej” – kusi KAS. 

Praca w KAS to nie tylko praca na przejściach granicznych, ale także w mobilnych grupach kontrolnych wewnątrz kraju. Od 16 października na Podkarpaciu trwa nabór do pracy w Mobilnych Referatach Realizacji w Przemyślu, Barwinku i Korczowej. Na kandydatów czeka 30 wolnych stanowisk w kategorii stanowisk specjalistycznych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej mobilnych referatów realizacji specjalizują się w zwalczaniu przestępczości oraz ściganiu sprawców przestępstw i wykroczeń. Przeprowadzają kontrole celno-skarbowe oraz czynności procesowe. Zabezpieczają ślady i dowody przestępstw lub wykroczeń m.in. z wykorzystaniem technik kryminalistycznych.

Funkcjonariusze KAS biorą udział także w zatrzymywaniu i przeszukiwaniu osób, zabezpieczaniu rzeczy, przeszukiwaniu mieszkań i pomieszczeń, kontrolują przewozy towarów czy uczestniczą w konwojach. Do dyspozycji mają m.in. radiowozy, mobilne laboratorium do badań próbek paliw, detektory przemytu czy wideo endoskopy.

Funkcjonariusze KAS mają przy sobie również broń palną oraz środki przymusu bezpośredniego, uczestniczą w licznych szkoleniach i kursach. 

Aby dostać pracę w KAS trzeba mieć co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe. – Mile widziane będą także ukończone kursy lub szkolenia, np. uprawnienia instruktora sportu, kurs udzielania pierwszej pomocy czy umiejętność posługiwania się bronią palną i środkami przymusu bezpośredniego – wylicza mł. asp. Edyta Chabowska. 

Kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej powinni mieć także polskie obywatelstwo, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, dobrym stanem zdrowia i nie być karani. Funkcjonariusze mogą ubiegać się o emeryturę mundurową. Szczegóły naboru do pracy w KAS znajdziecie TUTAJ

Jakie są zarobki? Na granicy na początek ok. 3500 zł (brutto) z tzw. dodatkiem kontrolerskim i za pracę w nocy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: