Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Warsztaty z quillingu i techniki decoupage, tworzenie teatralnych pacynek, ozdób z papieru i wakacyjnej biżuterii – takie atrakcje z myślą o najmłodszych przygotował na wakacje Empik. Warsztaty rozpoczną się w poniedziałek (16 lipca) w Galerii Rzeszów.

ALEKSANDRA WOJNAROWSKA

W ośmiu miastach Polski na wakacjach odbędzie się cykl zajęć, które są okazją do zdobycia nowych umiejętności, rozwinięcia pasji i spędzenia czasu z rówieśnikami w przyjaznej atmosferze. Dzięki warsztatom organizowanych przez Empik dzieciaki będą mogły pobudzić swoją wyobraźnię, a z wakacji wynieść nie tylko wspomnienia.

Salon Empik w Galerii Rzeszów także przygotował mnóstwo inspiracji i okazji do własnoręcznego stworzenia wyjątkowych przedmiotów. Uczestnicy będą mieli okazję zrobić łapacz snów, ramki na zdjęcia czy własnoręcznie pomalować kubki.

Aby wziąć udział w warsztatach kreatywnych należy dołączyć do programu „Mój Empik”. Kartę programu można założyć bezpłatnie w każdej chwili, nawet już w trakcie trwania zajęć. W produkty potrzebne do pracy warsztatowej będzie można zaopatrzyć się w salonie, uczestnicy warsztatów będą mogli je kupić z 25-procentową zniżką. 

Oczywiście, po zajęciach gotowe dzieło uczestnicy mogą zabrać do domu, jako miłą pamiątkę czasu poświęconego na doskonalenie kreatywności. Zapisy na warsztaty przyjmowane są pod numerem telefonu: 603 118 638. Warsztaty potrwają do 27 lipca.

PROGRAM WARSZTATÓW

Ozdoby z glinek, 16 lipca, godz. 17:00–20:00

Glinki naturalne i syntetyczne oraz masy plastyczne to świetny materiał do stworzenia kolorowych ozdób, które wprowadzą do twojego domu fantastyczny nastrój. Podczas warsztatów w Empiku dzieci dowiedzą się, jak je wykonać wykorzystując różne narzędzia i materiały: dłuta, stemple, farby, cekiny i wiele innych. Dzięki nim wykonają także, np. fantastyczne ozdoby okienne, ozdobne spodeczki, stojaki na pierścionki lub inny drobiazg, który same wymyślą i zaprojektują. Zajęcia dla dzieci powyżej 8. roku życia.

Stemple i szablony, 17 lipca, godz. 17:00–20:00

Samodzielnie wykonane stemple i szablony pozwalają ze zwyczajnych przedmiotów wyczarować coś absolutnie niepowtarzalnego. Biorąc udział w warsztatach w Empiku, dzieci będą miały szansę zostać projektantem i stworzyć swój własny artystyczny podpis, by później wykorzystać  go do ozdobienia koszulki, torebki, tenisówek lub innego przedmiotu i nadać mu jedyność w swoim rodzaju. Zajęcia da dzieci powyżej 5. roku życia.

Filcowe finger puppets, 18 lipca, godz. 17:00–20:00

Żeby zabawić się w teatr, wcale nie potrzeba aktorów. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak wykonać paluszkowe pacynki. Wystarczy filc i przybory do szycia. Zajęcia dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Quilling i ozdoby z papieru, 19 lipca, godz. 17:00–20:00

Co można wykonać przy użyciu specjalnych igieł do nawijania oraz cienkich papierowych pasków? Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą, na czym polega technika zwana quillingiem, a później wykorzystają nową wiedzę w praktyce. Przekonają się, że własnoręczne wykonanie małych kwiatów i innych drobnych ozdób do domu to całkiem prosta sprawa, chociaż nieźle zakręcona. Zajęcia dla dzieci powyżej 8. roku życia.

Ozdoby z papieru, 20 lipca, godz. 17:00–20:00

Warsztaty z bibułą, to zajęcia, podczas których uczestnicy wykonają fantazyjne mini kwiaty. Efekty kreatywnej, warsztatowej zabawy posłużą, jako miła, kolorowa ozdoba do pokoju i uzupełnienie dekoracji. Zajęcia dla dzieci powyżej 8. roku życia.

Ręcznie malowane kubki i nie tylko, 23 lipca, godz. 17:00–20:00

Śmieszny obrazek, zabawny napis, szlaczki i esy-floresy. Ozdobiony własnoręcznie porcelanowy kubek to świetny pomysł na prezent i przydatny gadżet dla siebie samego. Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie ozdobią kubeczki – farbami do porcelany oraz specjalnymi pisakami. Chętni będą mogli poszaleć ze wzorami także na porcelanowych miseczkach i skarbonkach w kształcie świnek. Zajęcia dla dzieci powyżej 8. roku życia.

Inspiracje decoupage, 24 lipca, godz. 17:00–20:00

Burzmy stereotypy na temat decoupage’u. To nie jest trudna technika. Warto poznać kilka sztuczek i patentów, aby oklejanie szkatułek, słoików i innych przedmiotów barwnymi elementami stało się fascynującą przygodą, a efekt zaskakiwał najwybredniejszych obserwatorów. Zajęcia dla dzieci powyżej 8. roku życia.

Łapacze snów, 25 lipca, godz. 17:00–20:00

Łapacze snów to indiańskie ozdobne amulety. Mają chronić przed koszmarami i złymi duchami. Podczas warsztatów, wykorzystując różnorodne kolorowe elementy, uczestnicy wykonają przepiękne łapacze snów. Zajęcia dla dzieci powyżej 8. roku życia.

Ramki na zdjęcia, 26 lipca, godz. 17:00–20:00

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają fantastyczne ramki na zięcia z rzeczy z recyklingu oraz patyków, sznurków i glinianych elementów. Oryginalną ramką można obdarować bliską osobę. Zajęcia dla dzieci powyżej 5. roku życia.

Wakacyjna biżuteria, 27 lipca, godz. 17:00–20:00

Czasem największy efekt osiąga się dzięki dodatkom – oryginalnej broszce, wisiorkowi albo kolczykom. Podczas warsztatów kreatywnych uczestnicy dowiedzą się, jak sami mogą je wykonać. Wystarczą dobre pomysły, termoutwardzalna masa FIMO i kilka drobiazgów. Ogromnym plusem tworzenia z masy FIMO jest to, że prace można utrwalić, wypiekając je w piekarniku. Po utwardzeniu elementy są trwałe i cieszą oko bardzo długo. Zajęcia dla dzieci powyżej 5. roku życia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: