Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Przemysław Tejkowski

Radio Rzeszów ma nowego prezesa. W piątek (12 lutego) został nim Przemysław Tejkowski. Ten sam, który pomagał PiS w trakcie kampanii wyborczych.

W informacji Ministerstwa Skarbu Państwa czytamy, że Tejkowskiego na stanowisko prezesa Radia Rzeszów powołał minister Dawid Jackiewicz.

„Zgodnie z art 27 znowelizowanej ustawy o radiofonii i telewizji, członków zarządu, w tym prezesa zarządu, powołuje i odwołuje minister właściwy do spraw Skarbu Państwa. Członków zarządu powołuje się spośród osób posiadających kompetencje w dziedzinie radiofonii i telewizji oraz nieskazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe” – poinformował Wydział Prasowy Ministerstwa Skarbu Państwa.

„Wysokość wynagrodzenia prezesa zarządu Polskiego Radia Rzeszów została ustalona na czterokrotność ogłaszanego przez Prezesa GUS wskaźnika „przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w IV kwartale 2015 roku” – podało MSP.

Przeciętne wynagrodzenie wyniosło 4280,39 zł, a to oznacza, że Przemysław Tejkowski będzie pobierał pensję w wysokości ponad 17 tys. zł.

Wspierał PiS podczas wyborów

Tejkowski ma 47 lat. Z wykształcenia jest aktorem, skończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną na Wydziale Aktorskim. W latach 2007-2011 był dyrektorem Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dla PiS Tejkowski kręcił spoty wyborcze. W połowie stycznia został członkiem Rady Nadzorczej TVP. W latach 2009-2011 był członkiem zarządu TVP, przez osiem miesięcy był jej wiceprezesem.

W 2011 r. mówiło się, że Tejkowski znajdzie się na rzeszowskiej liście PiS do Sejmu, ale ostatecznie z niej wypadł. Stryjem nowego prezesa Radia Rzeszów jest Bolesław Tejkowski w latach 90. ub. wieku założyciel nacjonalistycznej Polskiej Wspólnoty Narodowej.

Przemysław Tejkowski wspierał PiS podczas ostatniej kampanii wyborczej do parlamentu. Na Twitterze pisał m.in.: „Jeśli pani Kopacz pyta Panią Szydło skąd weźmie na coś pieniądze, powiadam Wam: zarządzałem w życiu teatrem i TVP S.A. Obydwie instytucje zastałem z długami i odchodziłem z nich zostawiając pokaźne kwoty na ich kontach. Mam więc moralne prawo odpowiedzieć pani Kopacz. Odpowiedź jest banalna. WYSTARCZY NIE KRAŚĆ”.

Przemysław Tejkowski na stanowisku prezesa Radia Rzeszów zastąpił Henryka Pietrzaka.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama