Reklama

Lekarzom nie udało się uratować życia 18-letniego Krystiana Rempały, żużlowca Unii Tarnów, wychowanka Stali Rzeszów. Rempała dzisiaj (28 maja) zmarł w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju.

O śmierci Krystiana poinformowała Alicja Brocka, rzeczniczka wojewódzkiego szpitala w Jastrzębiu Zdroju, gdzie młody żużlowiec od niedzielnego wypadku przebywał w krytycznym stanie na oddziale intensywnej opieki medycznej.

– Lekarze robili wszystko, co było możliwe, aby pana Krystiana uratować. Niestety, pan Krystian dzisiaj od nas odszedł – powiedziała Brocka.

Śmierć 18-letniego Krystiana potwierdziła także Unia Tarnów. „Dzisiaj po południu w szpitalu w Jastrzębiu zmarł Krystian Rempała. Niestety, pomimo prób lekarzy nie udało się uratować młodego żużlowca. Łączymy się w bólu z najbliższymi Krystiana” – napisano na oficjalnej stronie tarnowskiej Unii.

Krystian Rempała, który w tym sezonie jeździł w barwach Unii Tarnów, uległ wypadkowi 22 maja podczas meczu Ekstraligi z ROW-em w Rybniku. W szpitalu w Jastrzębiu Zdroju w nocy z niedzieli na poniedziałek wychowanek Stali Rzeszów przeszedł operację neurologiczną. U Krystiana zdiagnozowano obrzęk i krwiaka mózgu.

Do wypadku 18-latka doszło na pierwszym wirażu drugiego biegu meczu ROW Rybnik – Unia Tarnów. Zderzyli się juniorzy obu zespołów Kacper Woryna i Rempała. Woryna po kilku minutach wstał z toru i o własnych siłach wrócił do parkingu, a Rempała, któremu podczas kolizji spadł kask, uderzył głową w tor, a potem w bandę. Krystian został odwieziony do szpitala. Spotkanie zostało przerwane.

„Każda godzina jest dla nas prawdziwym cierpieniem. Wierzymy jednak, że Krystian wygra tę najcięższą w życiu walkę” – napisała po wypadku w oświadczeniu rodzina Krystiana Rempały.

Niestety, lekarze nie zdołali uratować życia 18-letniego żużlowca. „Spoczywaj w pokoju…” – napisano na Facebooku Stali Rzeszów. „Odszedł od nas wspaniały człowiek….” – dodano na profilu Unii Tarnów.

Debiutował z ROW-em Rybnik

Krystian Rempała licencję żużlową uzyskał w 2013 r. W rozgrywkach ligowych zadebiutował w 2014 roku w meczu z ROW-em Rybnik. W barwach Stali Rzeszów wystąpił wówczas w 30 biegach w 10 meczach I ligi, w których zdobył łącznie 16 punktów i 3 bonusy (średnia biegowa – 0,633). Jako tzw. „gość” wziął także udział w 6 spotkaniach II ligi w barwach KSM Krosno, zdobywając w 21 biegach 25 punktów.

W 2015 r., wraz ze Stalą Rzeszów, Krystian Rempała zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wystartował w 47 biegach w 14 meczach, zdobywając w sumie 46 punktów i 9 bonusów (średnia biegowa – 1,17). Ponadto, jako „gość”, wziął udział w 1 meczu II ligi w barwach KMŻ-u Lublin, w którym w 5 biegach uzyskał 8 punktów i 2 bonusy (średnia biegowa – 2).

W tym samym roku występował także w lidze duńskiej, startując w drużynie Grindsted Speedway Klub. We wrześniu 2015 r.w Pilznie, wraz z reprezentacją Polski (startującą w składzie: Krystian Pieszczek, Kacper Woryna, Adrian Cyfer, Bartosz Smektała i Krystian Rempała), zdobył drużynowe mistrzostwo Europy juniorów.

W 2016 r. Krystian Rempała został zawodnikiem Unii Tarnów. Zdążył wystąpić w czterech meczach. Krystian należał do tzw. klanu Rempałów. Żużel uprawiał jego ojciec – Jacek, a także stryjowie Krystiana – Grzegorz, Tomasz i Marcin Rempałowie.

(kaw, Wikipedia)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

Comments are closed.