Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Krzysztof Kłak

Kolejne stanowiska dla polityków Koalicji 15 października w państwowych spółkach. Krzysztof Kłak z PO od 15 maja będzie wiceprezesem PGE Obrót.

Decyzję o zmianie zarządu PGE Obrót 7 maja podjęła rada nadzorcza spółki. Prezesem PGE Obrót od 1 lipca będzie Sebastian Janda. Do tego czasu spółką będzie kierowała Agnieszka Martyniuk, potem będzie wiceprezesem. 

Do zarządu PGE Obrót na funkcję wiceprezesów powołano jeszcze dwie nowe osoby: Dariusza Bryga (pracę zacznie 13 maja) i Krzysztofa Kłaka, który stanowisko wiceprezesa spółki zacznie pełnić od 15 maja. 

PGE Obrót jest państwową spółką, która ma siedzibę w Rzeszowie. Należy do Polskiej Grupy Energetycznej. Jej przedstawiciele dotychczas nam nie odpowiedzieli na pytanie, co zdecydowało o powołaniu Kłaka do zarządu PGE Obrót.   

Krzysztof Kłak jest politykiem podkarpackiej Platformy Obywatelskiej, aktualnie jest radnym Koalicji Obywatelskiej w sejmiku podkarpackim.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kłak dotychczas był w zarządzie warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej – od 2017 roku, wcześniej, od 2013 roku, był w zarządzie kolejowej spółki Cargotor, należącej do PKP Cargo, był również pełnomocnikiem zarządu PKP Cargo.

Kłak to także były poseł AWS, kierował Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego, w przeszłości zarządzał Fabryką Wagonów „Gniewczyna”, w 2010 roku został wicestarostą przeworskim, potem w 2011 roku trafił do wspomnianego RARR-u. Kierował nim do 2013 r.

W 2016 roku Krzysztof Kłak stanął na czele podkarpackiej PO, w wyniku wewnętrznego konfliktu wśród działaczy Platformy, w maju 2017 roku regionalny zarząd partii został rozwiązany, Kłak stracił stanowisko, zastąpił go Zdzisław Gawlik. 

Kłak w PO jest od 2005 roku. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama