Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

W wieku 55 lat zmarł ks. Bogusław Przeklasa, były dyrektor katolickiego Radia Via w Rzeszowie i duszpasterz podkarpackiej policji. 

Ks. Przeklasa zmarł w piątek, 22 marca. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 26 marca o godz. 12:00 w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Wojniczu.

Ks. Bogusław Przeklasa urodził się w Tarnowie, po zdaniu matury w 1984 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych został wyświęcony na kapłana 2 czerwca 1990 r. w katedrze tarnowskiej.

W 1992 roku ks. Przeklasa został wikariuszem w parafii Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie, w 1998 roku objął funkcję wikariusza w parafii św. Józefa w Rzeszowie. W latach 2000-2013 był dyrektorem katolickiego Radia Via w Rzeszowie, a w latach 2015-2016 rezydentem w parafii Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie.

Jak poinformowała diecezja rzeszowska, w ostatnim okresie ks. Bogusław Przeklasa przebywał w Domu Księży Seniorów w Rzeszowie. Ks. Przeklasa przez wiele lat był kapelanem podkarpackiej policji oraz prowadził poradnictwo psychologiczne w Diecezjalnej Poradni Specjalistycznej.

Ks. Bogusław Przeklasa w 2000 r. otrzymał odznaczenie Expositorium Canonicale, a w 2011 roku otrzymał godność kanonika honorowego rzeszowskiej kapituły katedralnej.

(ak, diecezja.rzeszowska.pl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama